Hrvatski Telekom Prva liga, 33. kolo, 09.05.2019, 18:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić
Nikola Pejović 36'
Tomislav Štrkalj 43' (11m)
Ivan Tatomirović 85' (ag)
Rudeš

Inter razočarao i podbacio protiv Rudeša, Zagrepčani do tek treće pobjede ove sezone

Mihaela Bradovski • četvrtak, 09.05.2019.

Nakon vrlo dobrog nastupa u Splitu protiv Hajduka, Inter je potpuno podbacio u Zaprešiću protiv Rudeša. Fenjeraš ga je posramio i svladao s glatkih 3:0...

Borislav Tsonev
46'
31
Robert Mišković
46'
10
Obi Goodness Ajayi
80'
Samir Toplak

(do 81')
Tomislav Ivković

Samir Toplak tražio je od svojih igrača da se postave goropadno, poput Liverpoola protiv Barcelone, a dobio je neugodno iznenađenje. Rudeš je odigrao jako dobro, uništio je domaćina koji je bio neprepoznatljiv i visoko ga je svladao s 3:0.

Nevjerojatne oscilacije pokazali su Zaprešićani u samo dva kola, na Poljudu su bili sasvim korektni, hrabri, opasni, stavili Hajduk na muke, a ovdje su bili vrlo loši.

U prvih 20 minuta igralo se ravnopravno, domaćin je imao inicijativu, a prvi put zaprijetio je u razdoblju između 20. i 30. minute kada je prvo pucao Postonjski, zatim i Mamut, ali mreža se nije tresla.

Potpuno neočekivano Rudeš je stigao do vodstva u 36. minuti. Nakon ubačaja iz kornera, do lopte je u 16 metara došao Pejović, lakoćom se otresao čuvara, izborio za prostor i pogodio u suprotni kut.

Nije tu bio kraj šokova za Intera, novi je stigao u 43. minuti. Tomislav Mrkonjić ušao je u 16 metara, Jurica Buljat je uklizao i odnio loptu, Mrkonjić je pao, a Križarić pokazao na 11 metara. Siguran izvođač bio je Štrkalj.

U drugom dijelu Inter je pokušavao svim silama doći do smanjenja, Toplak je rotirao i pokušavao nešto izvući, ali ovo nije bio dobar dan za njegove igrače. Čak štoviše, u 85. minuti gosti su došli i do trećeg pogotka i to uz pomoć Interove obrane. Lisakovič je izveo korner, Tatomirović nespretno reagirao i poslao loptu u svoju mrežu.

Nakon toga na drugoj strani Mišković je zatresao vratnicu, ali više od toga Inter nije napravio.

Sada bi se situacija za Zaprešićane mogla zakomplicirati. Ovdje su kiksali i ako Istra upiše pobjedu protiv Gorice, doći će na samo tri boda uoči međusobnog dvoboja u Puli u sljedećem kolu.

Rudeš matematički još nije ispao, ali ostanak nije realan. Tko zna, da je imao više utakmica za Zaprešićanima, vjerojatno ne bi bilo nikakve brige u borbi za opstanak. Dvije od tri pobjede ove sezone upisao je upravo protiv Intera.