Hrvatski Telekom Prva liga, 33. kolo, 11.05.2019, 19:00 h, Rijeka, Rujevica
Suci: Mario Zebec, Goran Pataki, Marjan Tomas
0:0(0:0) Dinamo
Dinamo

Remi na Rujevici: Dinamo bolji i opasniji, Rijeka sačuvala mrežu

Branimir Korać • subota, 11.05.2019.

Rijeka i Dinamo odigrali su bez pogodaka na Rujevici. Prilika nije nedostajalo, uglavnom su prijetili Zagrepčani koji mogu biti nezadovoljniji ishodom susreta s obzirom na igru i količinu prilika...

Iako je susret na Rujevici završio bez pogodaka, imalo se što vidjeti. Dinamo je bio bliže pobjedi, pogađao okvir gola, stvarao prilike, a Rijeka je uglavnom više razmišljala o tome kako sačuvati mrežu čistom nego kako doći do gola.

Gledali smo i boljih međusobnih dvoboja Rijeke i Dinama, ali i lošijih, posebno lada je riječ o susretima bez pogodaka ili s samo s jednim.

Ovdje je od početka bilo vidljivo kakav će to susret biti. Dinamo je dominirao, a Rijeka je čekala na svoju priliku uglavnom iz tranzicije. Modri su teško probijali taj riječki obrambeni bedem i prvu pravu priliku imali su tek na polovici prvog dijela. U 25. minuti nakon kornera pucao je Rrahmani, ali Sluga je sjajnom intervencijom spasio Rijeku.

Još jednom je Rrahmani odlično zaprijetio, ali Sluga je bio vrlo raspoložen u ovom susretu. Te Rrahmanijeve šanse uz nekoliko pokušaja Oršića bile su najopasnije Dinamove prijetnje u prvih 45 minuta nakon kojeg su Modri bili posebno nezadovoljni suđenjem Zebeca koji je imao nekoliko dvojbenih odluka.

Drugo poluvrijeme otvoreno je novim velikim prilikama za Modre. Oršić je imao još jednu dobru situaciju, nije uspio reagirati, a onda je s ruba kaznenog prostora sjajnim udarcem Stojanović zatresao gredu.

Iako je početak drugog poluvremena bio obećavajući što se tiče uzbuđenja, u nastavku susreta malo ih je bilo. Igralo se obostrano borbeno, ali bez većih prijetnji pred golovima.

Možda je najbliže pogotku bio Dinamo kada je Atiemwen promašio prazna vrata pet minuta prije kraja susreta nakon ubačaja iz kornera.

Ostalo je 0:0, Dinamo će morati biti puno konkretniji u napadu u finalu Kupa protiv istog protivnika, a Rijeka će morati zaigrati hrabrije ako želi do trofeja. Teško da će s istom taktikom dva puta zadržati Modre na nuli.