Preporođeni Zadar svladao Cedevitu i izborio povratak u Zagreb

Branimir Korać • subota, 11.05.2019.

Nakon one katastrofe u Zagrebu u drugoj utakmici polufinalne serije, malo tko je mogao pretpostaviti da će Zadar razbijati Cedevitu u Višnjiku i imati ogromnu prednost. Na kraju je došlo do tijesne završnice, ali tijekom susreta Zadrani su imali i 22 koša viška...

Zadar i Cedevita sele se u Zagreb gdje će odlučiti o protivniku Cibone u finalu doigravanja. Cedevita je imala 2-0 u seriji i ogromnu psihološku prednost, ali Zadar je i bez Marija Littlea došao do pobjede 85:83 u trećoj utakmici te je smanjio na 2-1.

Bez obzira na važnost Littlea, Zadar je bez njega izgledao prilično dobro u većem dijelu susreta i tek u samoj završnici je pao te je Cedevita uspjela uhvatiti zaostatak.

Zadrani su odigrali sjajno prvo poluvrijeme, posebno njegovu završnicu kada su uspjeli zadržati Cedevitu bez koša iz igre i serijom 11:1 otići na odmor s vodstvom 49:35.

U drugom dijelu domaćin je nastavio tamo gdje je stao u prvom poluvremenu i u jednom trenutku imao je ogromnih 59:37, pomalo nestvarnih s obzirom na sve što se događalo u prošloj utakmici.

Domaćin ipak nije uspio zadržati takvu razinu igre i Cedevita se polako počela približavati. Do kraja treće dionice prednost je još uvijek bila visokih 17 razlike, no zadnjih deset minuta protekli su u znaku Zagrepčana.

Četiri minute prije kraja gosti su se opasno približili tricama Pullena za 77:73. U zadnjoj minuti Cedevita je i povela 83:82 da bi Zadar ipak uspio okrenuti rezultat.

Špralja je ubacio slobodno bacanja, drugo je promašio, ali skok u napadu uhvatio je Vuković koji ponovno s linije slobodnih bacanja pogađa za 85:83.

Dogodilo se to 45 sekundi prije kraja nakon čega je bilo dosta nervoze, promašenih slobodnih bacanja i šuteva te se rezultat nije mijenjao, Pullen je uzeo zadnji šut na utakmici, ali nije pogodio za pobjedu.

Kod Zadra Vladimir Dašić ubacio je 19 poena uz 11 skokova, a Luka Božić dodao je 17 poena i 11 skokova. Kod Cedevite Pullen je ubacio 21 poen, a Justin Cobbs 15.