Vodeni sportovi

Damir Martin do zlata na Svjetskom kupu u Plovdivu!

Petar Jenjić • nedjelja, 12.05.2019.

Damir Martin osvojio je zlatnu medalju u samcu na Svjetskom kupu u Plovdivu, hrvatski veslač slavio je više od šest sekundi prednosti ispred prvog konkurenta...

Jako dobre vijesti stižu iz Plovdiva gdje se završava Svjetski kup u veslanju. U finalu discipline samac nastupio je i sjajni Damir Martin koji je uvjerljivo osvojio prvo mjesto s vremenom 7:26.900. Hrvatski veslač vodio je od prvog do posljednjeg prolaznog vremena te zasluženo uzeo zlato.

Daleko od njega, s vremenom 7:33.040, završio je Pilip Pavukou iz Bjelorusije, dok je treće mjesto zauzeo Finac Robert Ven koji je kroz cilj prošao sa 7:37.290.

"Bilo je iznenađujuće teško danas, ali znao sam da sam najveći protivnik samom sebi. Prošle godine dosta je toga prolazilo kroz moje misli, ali ove godine sam potpuno fokusiran na veslanje. Moja vremena ove godine su brza i zadovoljan sam što idem u pravom smjeru", kazao je Martin nakon utrke.