Kronologija zadnjeg kola: Manchester City obranio je naslov prvaka Engleske!

Branimir Korać, Mihaela Bradovski • nedjelja, 12.05.2019.

Posljednje kolo engleskog Premiershipa odlučivalo jee o naslovu prvaka. Manchester City u zadnje kolo ušao je s bodom prednosti nad Liverpoolom i na gostovanju kod Brightona glatko je slavio s 4:1 i obranio titulu prvaka!

Watford - West Ham 1:4

Kraj u Brightonu, Manchester City slavio je s 4:1 i obranio naslov prvaka Engleske!

Čeka se kraj, sve je već neko vrijeme jasno, Manchester City obranio je titulu prvaka!

Gredu u Liverpoolu pogađa Virgil van Dijk, pucao je glavom, lopta je u luku išla prema golu, ali pogodila je gredu.

Liverpool - Wolverhampton 2:0 - Redsi dolaze do drugog gola preko Sadia Manea, ali po pitanju titule prvaka to im ništa ne znači. Inače, pogotku je prethodilo nedosuđeno zaleđe.

Što se tiče ostalih terena, zanimljivo je u Londonu gdje Tottenham igra protiv Evertona, vodio je pa je Everton okrenuo, a sada je 2:2. Najviše golova palo je u Londonu gdje Crystal Palace vodi 4:3 protiv Bournemoutha. Arsenal vodi kod Burnleyja 2:1, United i dalje gubi od Cardiffa, a Chelsea igra 0:0 kod Leicestera, to je jedina utakmica bez pogodaka.

Brighton - Manchester City 1:4 - Kraj priče! Ilkay Gundogan krasno iz slobodnog udarca zabija za 4:1, Manchester City obranit će naslov prvaka Engleske!

Sada je i Alisson spasio Liverpool, gosti su sve opasniji i sada su imali čisti zicer, no vratar Redsa brani.

Liverpool kontrolira susret protiv Wolvesa, ali vidno je splasnuo entuzijazam kod domaćina.

Brighton - Manchester City 1:3 - Manchester City je stavio obje ruke na trofej prvaka Engleske! Riyad Mahrez je dobio loptu na rub kaznenog prostora, odlično je opalio i zabio za velikih 3:1! Brighton prema dosad viđenom teško će zakomplicirati ovaj dvoboj!

61. minuta je, Manchester City igra igru što dužeg posjeda, ima titulu u rukama i ne želi nekim rizikom dovesti se u probleme.

A loša vijest za navijače Manchester Uniteda koji nastavlja s kriminalnim nastupima i gubi 2:0 od Cardiffa kod kuće.

Dobra vijest za navijače Arsenala, Aubameyang je zabio za vodstvo kod Burnleyja čime Arsenal čuva peto mjesto.

Liverpool je bio nekako opasniji i bolji dok Manchester City nije poveo kod Brightona. Taj rezultat kao da je malo ohladio Redse na Anfieldu.

Prijeti i u Liverpoolu Trent Alexander-Arnold iz slobodnog udarca, malo pokraj gola.

City je odmah pritisnuo Brighton u njegovih 16 metara i traži treći pogodak čime bi vjerojatno i riješio pitanje prvaka Engleske.

Počelo je zadnjih 45 minuta u engleskom prvenstvu ove sezone!

Sve je spremno za početak drugog dijela na svih deset stadiona.

Poluvrijeme je na terenima Premierlige, u ovom trenutku Manchester City je prvak Engleske!

U sudačkoj nadoknadi Brighton skoro dolazi do poravnanja, Lewis Dunk je opasno zapucao iz slobodnjaka s 25 metara, ali Ederson izvlači ispod grede!

U Liverpoolu domaćin ima prednost, ali Wolvesi su sve češće u i oko kaznenog prostora Liverpoola.

Brighton - Manchester City 1:2 - 28. minuta i City radi preokret! Nakon ubačaja iz kornera iz drugog plana utrčao je Laporte i glavom zakucao u mrežu pokraj uspavane obrane domaćina.

Kakav kiks Murraya koji je dodao loptu gostima na 18 metara, ona u konačnici dolazi iskosa do Mahreza čiji udarac brani Ryan.

Uh kakav bi to gol bio u Liverpoolu, lopta je nakon kornera došla do Salaha koji puca iz visokog voleja previsoko, da je išla u okvir gola, bio bi to gol za pamćenje.

U Londonu se raspucao Mitchy Batshuayi koji je zabio dva pogotka u vodstvu Crystal Palacea.

Odmah City ima još jedan zicer! Ubačaj na Bernarda Silvu koji puca glavom, ali Ryan ipak brani, 31. minuta.

Brighton - Manchester City 1:1 - City se odmah vrača!!! 28. minuta Aguero već u sljedećem napadu dobiva loptu u 16 metara, a to je gotovo uvijek pogodak!

Brighton - Manchester City 1:0 - Brighton vodi 1:0!!! Nakon kornera Murray je glavom s prve stative zakucao loptu u mrežu, City je na mukama!

Rui Patricio na drugoj strani spašava Wolvese od drugog pogotka nakon krasnog udarca Robertsona. Bomba.

Polovica prvog poluvremena, izuzev onog prodora Bernarda Silve, još se čeka na pravu veliku priliku Cityja.

Još malo soli na ranu navijačima Manchester Uniteda, Cardiff vodi na Old Traffordu 1:0 golom Mendez-Lainga.

Polako raste pritisak Manchester Cityja, nekoliko pokušaja, ali još uvijek nema pogotka. U ovom trenutku Liverpool je prvak Engleske, 20. minuta je u tijeku.

LIVERPOOL - WOLVES 1:0 - Liverpool vodi 1:0! Krasna akcija i asistencija Alexander-Arnolda u sredini za Manea koji ima lagan posao!

Polako padaju golovi na ostalim stadionima, kapetan Mark Noble donio je vodstvo West Hamu kod Watforda u dvoboju susjeda.

Još uvijek nema pogodaka u one dvije najvažnije utakmice, Liverpool je u prvih desetak minuta bio nešto opasniji protiv Wolvesa nego City protiv Brightona.

Fulhamu se ne piše dobro protiv Newcastlea, zabio je i Ayoze Perez za 0:2.

Igrač najljepšeg imena Jonjo Shelvey doveo je Newcastle u vodstvo kod Fulhama u devetoj minuti.

Inače Tottenham je već poveo protiv Evertona 1:0 golom Erica Diera, u borbi za treće mjesto s Chelseajem.

I Manchester City i Liverpool odmah su preuzeli inicijativu i pokazuju po što su došli u ovom kolu.

Brighton - City - Već u četvrtoj minuti velika prilika za goste, Bernardo Silva je prošetao kroz obranu, ali u zadnji tren se spetljao.

POČELO JE, REDSI ILI CITY?

Brighton - Manchester City

Brighton: Ryan, Saltor, Duffy, Dunk, Bernardo, Knockaert, Kayal, Bissouma, Jahanbakhsh, Gross, Murray

Manchester City: Ederson, Walker, Kompany, Laporte, Zinčenko, David Silva, Gundogan, Bernardo Silva, Mahrez, Aguero, Sterling

Liverpool - Wolverhampton

Liverpool: Alisson, Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson, Henderson, Fabinho, Wijnaldum, Salah, Origi, Mane

Wolverhampton: Patricio, Bennett, Coady, Boly, Doherty, Dendoncker, Neves, Moutinho, Jonny, Jimenez, Jota

Sve je spremno za rasplet u Premiershipu. Manchester City ima 95 bodova, Liverpool 94 i sigurno je da netko s ovako ogromnim brojem osvojenih bodova neće do trofeja prvaka. U posljednjem kolu od Hrvata Dejan Lovren je na klupi Redsa kao i Mateo Kovačić na klupi Chelseaja u gostima kod Leicestera.