98 bodova za obranu titule - Manchester City ponovno najbolji u Premiershipu!

Petar Jenjić • nedjelja, 12.05.2019.

Manchester City slavio je kod Brightona i obranio naslov prvaka Engleske s jednim bodom prednosti ispred Liverpoola koji je na Anfieldu svladao Wolverhampton...

Brighton - Manchester City 1:4

Manchester City obranio je naslov prvaka Engleske. Posljednja tri boda osvojio je na gostovanju kod Brightona gdje je slavio s 4:1. Građani su tako i više nego zasluženo stigli do titule, na razočaranje svakog navijača Liverpoola. Bila im je to čak 14. uzastopna pobjeda ove sezone kojom su stigli do 98 bodova.

Gosti su odmah visoko pritisnuli, ali do vodstva je stigao domaćin u 27. minuti. Ubacio je Pascal Gross, a Glenn Murray glavom skrenuo u gol. Međutim, samo minutu i 23 sekunde kasnije City je izjednačio, loptu je iskosa u kaznenom prostoru dobio Sergio Aguero i pospremio u mrežu.

Već u 38. minuti City je stigao do potpuno preokreta. Ubacio je Riyad Mahrez iz kornera, a Aymeric Laporte glavom skrenuo u mrežu.

Kako ne bi bilo nikakvih problema, City je postigao treći pogodak u 64. minuti. Riyad Mahrez sjajno je okrenuo jednog protivničkog braniča i prekrasno pogodio pod samu gredu.

Ubrzo je stigao i četvrti pogodak - i to na briljantan način. Ilkay Gundogan prekrasno je pogodio iz slobodnog udarca s dvadesetak metara.

Liverpool - Wolverhampton 2:0

Jednu utakmicu izgubio je Liverpool ove sezone i to protiv ekipe koja je obranila naslov prvaka sa samo jednim bodom više. Redsi su odradili svoj posao na Anfieldu, u goste je stigao neugodni Wolverhampton, no Kloppova momčad slavila je s 2:0.

Redsi su pritisnuli od početka, a u vodstvo su stigli u 16. minuti. Trent-Alexander Arnold ubacio je s desne strane, a lopta se uz mali odbijanac od gostujućeg braniča odbila do Sadio Manea koji ju lakoćom iz blizine skreće u gol. Njegov je to 21. pogodak sezone.

U ostatku poluvremena Liverpool je imao još jednu dobru priliku nakon što je sjajan udarac Jordana Hendersona obranio gostujući vratar. Gosti su u 44. minuti imali odličnu šansu, no udarac Dohertyja završio je na gredi.

Rezultat se nije promijenio sve do 81. minute, Alexander-Arnold je ubacio iskosa, a Mane je glavom skrenuo loptu u gol.

Tottenham - Everton 2:2

Chelsea je odigrao 0:0 protiv Leicestera što nije pomoglo Tottenhamu kojem je trebala pobjeda protiv Evertona za dolazak na treće mjesto. Susret je završio rezultatom 2:2.

Već nakon tri minute igre do vodstva je stigao Tottenham. Ubacio je Erik Lamela iz korner, a u gužvi se najbolje snašao Eric Dier i s pet metara proslijedio loptu u mrežu.

I onda je u razmaku od 69. do 72. minute Everton okrenuo zaostatak. Prvo je poentirao Theo Walcott udarcem s desetak metara iskosa, da bi preokret kompletirao Cenk Tosun.

Na novi se pogodak nije trebalo dugo čekati, samo do 75. minute. Slobodan udarac s dvadesetak metara izveo je Christian Eriksen i neobranjivo pogodio suprotni kut.

Manchester United - Cardiff 0:2

Iako se od sljedeće sezone vraća u drugu ligu, Cardiff je sezonu završio sa stilom, pobjedom na Old Traffordu kod Manchester Uniteda od 2:0.

Cardiff je u 23. minuti dobio penal nakon što je Dalot napravio prekršaj nad Nathanielom Mendez-Laingom. Isti je igrač preuzeo odgovornost i doveo goste u vodstvo.

Gosti su podebljali vodstvo u 54. minuti nakon slabe reakcije domaće obrane. Josh Murphy utrčao je u kazneni prostor nakon ubacivanja iz auta i lagano proigrao Mendeza-Lainga koji lakoćom iz blizine šalje loptu u gol.

Burnley - Arsenal 1:3

Sezonu je pobjedom zaključio i Arsenal koji je slavio na teškom gostovanju kod Burnleyja. Topnici su u konačnici pobijedili rezultatom 3:1 te sezonu zaključili na petom mjestu.

Burnley je držao nulu sve do 52. minuti kada je nakon velike pogreške Pierre-Emerick Aubameyang dobio loptu u prostor, sjurio se prema kaznenom prostoru i poentirao za vodstvo gostiju. Isti je igrač postigao i drugi pogodak Topnika u 63. minuti na asistenciju Iwobija.

Domaćin se nije predavao pa je samo dvije minute kasnije smanjio zaostatak. Visok pritisak urodio je plodom, a loptu je u gol glavom skrenuo Ashley Barnes.

Pobjedu gostiju potvrdio je Edward Nketiah u šestoj minuti sudačke nadoknade. To je ujedno bio njegov prvi pogodak u Premiershipu u karijeri, a ujedno i posljednji ove sezone u natjecanju.