Hrvatski Telekom Prva liga, 34. kolo, 14.05.2019, 16:30 h, Aldo Drosina, gledatelja: 488

Petar Jenjić • utorak, 14.05.2019.

Nogometaši Intera slavili su na gostovanju kod Istre 1961 sa 1:0 te tako i matematički osigurali ostanak u HT Prvoj ligi. Jedini pogodak na susretu bio je djelo Serdera Serderova...

Nikola Rak
73'
6
Jasmin Čeliković
73'
11
Ivan Mamut
90'
Samir Toplak

Na otvaranju 34. kola HT Prve lige dobili smo potvrdu kako je zaprešićki Inter osigurao ostanak u najvišem rangu, dok će u Drugu HNL, odnosno kvalifikacije, ići Istra 1961 i Rudeš. Upravo je Istra bila današnji protivnik Toplakovoj momčadi, a susret je odlučio jedan pogodak.

Inter je tako s nova tri boda stigao do ukupno 31, nedostižnih devet više od današnjeg domaćina koji još barem nekoliko sati nije siguran hoće li sigurno ostati na devetom mjestu. Današnja utakmica nije bila pretjerano zanimljiva, ali bilo je jako puno nervoze. Kada na to nadodamo lak okidač suca, dobijemo veliki broj prekršaja i ukupno deset žutih kartona.

Puljani su kudikamo odlučnije krenuli u današnju utakmicu, češće su pokušavali prema naprijed, ali isto tako ostali su bez prave, konkretne prilike. Vrijedi izdvojiti tek pokušaj Ramona Miereza iz 26. minute koji je otišao malo pored gola.

Igrala se 36. minuta kada su gosti iz prvog pokušaja stigli do vodstva. Borislav Tsonev lijepo je uposlio Serder Serderova koji je utrčao u kazneni prostor i pospremio loptu u gol. Bio je to njegov sedmi pogodak ove sezone.

Kroz cijelo prvo poluvrijeme bilo je dosta nervoze s obje strane te smo vidjeli čak 23 prekršaja. U samoj završnici Serderov je imao novu sjajnu šansu, istrčao je sam pred protivničkog vratara, no Josip Čondrić je obranio njegov pokušaj.

Kao što se moglo očekivati, Istra je u nastavku tražila izjednačujući pogodak. Tako je u 58. minuti pucao Bruno Savio, ali brani gostujući vratar. Desetak minuta kasnije odlična šansa za Daniela Iglesiasa koji je bio u dobroj poziciji, pucao je s desetak metara, no završilo je istim ishodom kao i prethodna prilika.

U završnim minutama susreta Istra je visoko pritisnula, ali nije uspjela doći do željenog gola.