Hrvatski Telekom Prva liga, 34. kolo, 15.05.2019, 16:00 h, Gradski stadion u Koprivnici

Lokomotiva uzela bod u Koprivnici, Tomić može biti zadovoljniji angažmanom

Mihaela Bradovski • srijeda, 15.05.2019.

Lokomotiva je upisala remi u gostima kod Slaven Belupa u susretu u kojem je gubila od početka drugog dijela, ali uspjela je pogotkom Drožđeka doći do remija u završnih 15 minuta...

Goran Tomić tražio je reakciju svojih igrača nakon očajnog nastupa protiv Osijeka u prošlom kolu. Reakcija je stigla, Lokosi su pokazali barem veću dozu borbenosti ako već nisu uspjeli doći do pobjede.

Slaven Belupo je jako teško dolazio do prilika, tu je Lokomotiva ipak nešto lakše stvarala situacije, međutim prva se našla u zaostatku. Ipak, pravda je do kraja zadovoljena, gosti su poravnali i uzeli remi.

U prvom dijelu prijetili su gosti uglavnom udarcima izvana, nije to izgledalo loše, ali bilo je neprecizno.

Odmah na početku drugog dijela Slaven Belupo je stigao do vodstva. U 48. minuti nakon kornera rukom je u svom kaznenom prostoru igrao Jakić i sudac Pejin pokazao je na 11 metara. Siguran izvođač bio je Mateus Lima.

U nastavku susreta gosti su pritiskali i tražili poravnanje, a blizu njega bili su u 73. minuti kada je Drožđek fantastično opalio iz voleja, ali lopta je otišla malo pokraj gola, šteta, ovaj pogodak konkurirao bi svakako za gol sezone.

Dvije minute kasnije ipak stiže poravnanje. Uzuni je dobio loptu na rubu kaznenog prostoru, kratko je proigrao u 16 metara ostavljenog Drožđeka koji zabija za 1:1.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, zaslužena podjela bodova, 1:1.