Hrvatski Telekom Prva liga, 35. kolo, 18.05.2019, 16:30 h, Stadion ŠRC Zaprešić
Komnen Andrić 61' (11m)
Dinamo

Dinamo slavio i u Zaprešiću, Inter se vraćao, Andrić dovršio posao

Branimir Korać • subota, 18.05.2019.

Dinamo je upisao novu pobjedu u HT Prvoj ligi, gostovao je u Zaprešiću kod Intera i slavio s 3:2. Modri su vodili 2:0, Inter se vratio, ali Komnen Andrić iz kaznenog udarca osigurao je Dinamu sva tri boda...

Juraj Ljubić
71'
32
Mihael Benčić
77'
31
Robert Mišković
84'
Samir Toplak
9
(do 66')
14
(do 46')
Nenad Bjelica

Dinamo je stigao i do četvrte ovosezonske pobjede protiv Intera. Ovaj put u Zaprešiću je slavio s 3:2, a do pobjede je mogao puno lakše. No, Modri su si zakomplicirali život i uveli se u probleme.

Kako je krenulo, činilo se da bi Inter mogao upisati težak poraz. Naime već u petoj minuti Modri su poveli kada Interova obrana nije dobro očistila situaciju pred Marinom, lopta je odbijena samo do Kadziora koji lakoćom zabija s desetak metara.

Već u 17. minuti je 2:0. Povratna lopta prema Kelavi koji je loše ispucava, Modri dolaze do nje, a u završnici akcije Marin proigrava Kadziora za lijep udarac u suprotni kut i povećanje prednosti.

Inter se nije predao i uspio se do 35. minute vratiti u utakmicu. U 31. minuti krasan pogodak postigao je Ajayi koji je opalio s 20 metara i pogodio suprotni kut. Samo četiri minute nakon toga lijepa lopta Ajayija za Coneva koji dolazi pred Zagorca i lobuje ga za 2:2.

U drugom dijelu Dinamo je krenuo po pogodak za pobjedu. On je stigao u 61. minuti kada je Jasmin Čeliković nakon kornera igrao rukom i dosuđen je kazneni udarac koji sigurno realizira Komnen Andrić.

U nastavku susreta imali su Modri još nekoliko lijepih prilika, posebno u završnici preko Rrahmanija, ali zicer je imao i Inter u 87. minuti. Debitant Mihael Benčić došao je do lopte pred Zagorcem, skrenuo je prema golu, ali Dinamov vratar uz manje probleme brani njegov pokušaj.

Ipak zaslužena pobjeda Dinama koji se pokazao boljim protivnikom.