Hrvatski Telekom Prva liga, 35. kolo, 18.05.2019, 19:00 h, Rujevica
Suci: Igor Pajač, Vedran Đurak, Sanja Rođak-Karšić
1:0(1:0) Lokomotiva
Lokomotiva

Lokosi poraženi na Rujevici unatoč vrlo dobro odrađenom drugom poluvremenu

Mihaela Bradovski • subota, 18.05.2019.

Svakom po poluvrijeme na Rujevici. Rijeka je bila bolja u prvih 45 minuta, ali u nastavku bolji su bili Lokosi. U konačnici Riječani su ipak slavili zahvaljujući golu Roberta Murića iz prvih 45 minuta...

Rijeka je odnijela pobjedu protiv Lokomotive iako su i gosti mogli barem do boda. Prvo poluvrijeme proteklo je u znaku Rijeke koja je bila bolji protivnik, ali zato je u drugom dijelu Lokomotiva bila puno opasnija i Rijeka uglavnom čuvala stečenu prednost.

S ova tri boda Rijeka je i matematički osigurala drugo mjesto na kraju sezone bez obzira na ishod svih preostalih susreta do kraja sezone.

Rijeka je u prvom dijelu imala nekoliko poluprilika, u 25. minuti prvi put je i poslala loptu u mrežu, međutim gol Punčeca nije priznat jer je lopta prije toga završila izvan terena.

Desetak minuta kasnije Rijeka je ipak povela. Lončar se izborio za loptu u 16 metara, pronašao Roberta Murića koji zabija za vodstvo.

S tih 1:0 otišlo se na odmor, a u nastavku susreta Lokomotiva je podigla razinu svoje igre i izgledala sve opasnije.

U drugi dio Rijeka je ušla pokušajima Puljića koji nisu zabrinuli Grbića, a onda je Lokomotiva nanizala nekoliko prijetnji preko Ivanušeca i Drožđeka, ali rezultat se nije mijenjao.

U zadnjih deset minuta prvo je Drožđek propustio odličnu priliku kada ga je zaboravila riječka obrana, zatim je Lecjaks nakon indirekta iz 16 metara bio neprecizan da bi Radonjić na samom kraju susreta zatresao gredu.

Bišćanova momčad upisala je tri boda, a Goran Tomić može biti zadovoljan onim što su njegovi igrači pružili, ali ne i ishodom.