Vodeni sportovi

Jug četvrti put zaredom i 15. put ukupno do titule prvaka Hrvatske

Mihaela Bradovski • nedjelja, 19.05.2019.

Vaterpolisti Juga obranili su naslov prvaka Hrvatske i četvrti put zaredom podigli su pehar. U finalnoj seriji Jug je bio uspješniji s glatkih 3-0 i u Zagrebu proslavio titulu prvaka...

Iako je Mladost željela napraviti čak i preokret te doći do pete utakmice u Zagrebu, nije bilo realno. Jug je još jednom slavio, ovaj put 14:11 i tako je s 3-0 u seriji uzeo titulu.

Na kraju je ispalo da se Jug ove sezone s Mladosti najviše mučio u svom bazenu u Dubrovniku dok je najuvjerljivije pobjede ostvario u Zagrebu.

U trećoj utakmici vodila se ravnopravna borba do završnice kada je Mladost jednostavno ostala bez snage i nije više mogla parirati.

Još početkom drugog poluvremena Mladost je imala ugodno vodstvo 8:6 i 9:7, ali do kraja susreta sve je bilo u znaku gostiju koji su apsolutno dominirali.

Do kraja treće dionice Jug je napravio preokret i golom Jokovića tri sekunde prije kraja trećine poveo je s 11:10. U zadnjoj četvrtini napad Mladosti bio je dosta brzoplet i loš, Jug je to kaznio i na kraju je slavio s 14:11.

Po tri gola kod Juga postigli su Maro Joković i Hrvoje Benić, a kod Mladosti trostruki strijelci bili su Lovre Miloš i Antonio Petković.

Za Mladost je sezona na ovaj način završena, a Jug očekuje nastup na završnom turniru Lige prvaka gdje će u Hannoveru u četvrtfinalu igrati protiv Ferencvaroša.