Vihor zaustavljen u Novoj Gradišci, osmica Čepina

Ivan Šola • ponedjeljak, 20.05.2019.

Odigrano je 28. kolo Treća HNL Istok koje je bilo izrazito domaćinsko, u osam odigranih utakmica u njih sedam su slavili domaćini, dok je od gostiju samo Mladost iz Ždralova uspjela osvojiti bod u Vukovaru. Najuvjerljiviju pobjedu ostvarili su nogometaši Čepina koji su s visokih 8:0 savladali Koprivnicu, dok je u vrlo zanimljivoj utakmici Cibalia uspjela slomiti vrlo dobru Slavoniju iz Požege. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti uvjerljive pobjede Oriolika, Belišća i Bjelovara, dok se za iznenađenje kola pobrinula Sloga iz Nove Gradiške koja je na domaćem terenu savladala drugoplasirani Vihor.

Nakon debakla u Ždralovima u prošlom kolu nogometaši Oriolika napokon su ostvarili pobjedu, na domaćem terenu su s visokih 5:0 deklasirali Croatiju iz Đakova. Domaćini su u vodstvo došli u 16. minuti kada je Anto Galović neobranjivo zatresao mrežu za 1:0, a samo pet minute kasnije Luka Đerek povisio je vodstvo na 2:0. Do kraja poluvremena nakon kornera Stjepan Stubičan glavom precizno šalje loptu u mrežu za 3:0. U nastavku susreta viđena su još dva zgoditka, u listu strijelaca upisali su se još Patrik Mijić i Branimir Kokotović za konačnih 5:0.

Do uvjerljive pobjede stigli su nogometaši Bjelovara koji su na domaćem terenu s visokih 4:0 porazili Marsoniju. Igrala se 18. minuta utakmice kada je Marijo Rajić doveo domaćine u vodstvo, a samo tri minute gosti su ostali s igračem manje kada je izravni crveni karton zaradio Luka Garić. Brojčanu nadmoć Bjelovar je vrlo brzo iskoristio pa je tako u 25. minuti Pejo Kuprešak zabio za 2:0. U nastavku susreta domaćini su kontrolirali utakmicu, a u samoj završnici riješili su pitanje pobjednika. Prvo je Tomislav Pleić u 71. minuti zabio za 3:0, da bio u 86. minuti konačan rezultat utakmice 4:0 postavio Željko Ostrman.

Za najuvjerljiviju pobjedu u ovome kolu pobrinuli su se nogometaši Čepina koji su s visokih 8:0 svladali posljednjeplasiranu Koprivnicu koja je tako i matematički ispala iz trećeligaškog društva. Briljirao je domaći veznjak Luka Agatić koji je na susretu postigao čak pet pogodaka, dok su se u listu strijelaca upisali još Salvatore Bilobrk, Luka Batarilo Ćerdić i Zvonimir Fusić za nestvarnih 8:0.

Do 20. prvenstvene pobjede stigla je vodeća momčad lige Cibalia koja je na domaćem terenu teže od očekivanog svladala Slavoniju iz Požege 4:2. Gosti su bolje ušli u susret te su u 18. minuti preko Marka Žuljevića došli u vodstvo. Na samom kraju prvog dijela domaćini su izjednačili zahvaljujući veteranu Frani Vitaiću. U nastavku susreta mreže su mirovale do 73. minute kada je Mario Tadić zabio za prvo vodstvo Cibalije, da bi samo četiri minute kasnije svoj drugi pogodak postigao Marko Žuljević iz kaznenog udarca za 2:2. Ipak u samoj završnici susreta domaćini su slomili čvrste goste, prvo je Frane Vitaić iz kaznenog udarca zabio za 3:2, da bi u 90. minuti Benjamin Ždinjak postavio konačan rezultat 4:2.

Za iznenađenje kola pobrinula se Sloga iz Nove Gradiške koja je upisala tek drugu proljetnu pobjedu svladavši na domaćem terenu Vihor 2:0. Već u petoj minuti utakmice domaćini su zahvaljujući Josipu Gospočiću došli u vodstvo. U nastavku susreta gosti su stvorili nekoliko izglednih prigoda, ali nisu uspjeli savladati domaćeg vratara Maričevića. Pitanje pobjednika riješeno je u 89. minuti kada je iz kontre konačan rezultat utakmice postavio Zdravko Gospočić.

Vrlo zanimljiva utakmica odigrana je u Pleternici gdje su nogometaši Slavije nakon preokreta upisali 11. prvenstvenu pobjedu svladavši Bedem 3:1. Igrala se 20. minuta utakmice kada je goste u vodstvo doveo Matej Jagustin, ali do kraja poluvremena domaćini su preko Vinka Ančurovskog izjednačili na 1:1. Odmah na početku drugog dijela glavni sudac utakmice Nenad Vargović dosudio je kazneni udarac za domaćine, a siguran realizator za 2:1 bio je Mario Abramović. U nastavku susreta gosti su bili bolji protivnik, ali nisu uspjeli iskoristiti svoje prigode, kazna je stigla u 90. minuti kada je Marko Grbeš zaključio pitanje pobjednika zgoditkom za 3:1.

Nogometaši Belišća ostvarili su 14. prvenstvenu pobjedu nakon što su na domaćem terenu bili bolji od Zrinskog iz Jurjevca s visokih 4:1. Već u drugoj minuti susreta domaćini su došli u vodstvo zahvaljujući Dini Pauliću. Do kraja poluvremena viđena su još dva zgoditka, prvo je u 32. minuti Matej Grafina zabio za 2:0, da bi u 45. minuti Junior Dos Santos smanjio na 2:1. U drugom poluvremenu obje su se momčadi nadigravale, a pitanje pobjednika riješio je Filip Radovanović koji je golovima u 54. i 69. minuti postavio konačan rezultat utakmice 4:1.

Jedina utakmica bez pogodaka odigrana je u Vukovaru gdje su istoimeni domaćin i Mladost iz Ždralova miroljubljivo podijelili bodove odigravši 0:0. U ne baš zanimljivoj utakmici obje su momčadi imale razdoblje u kojem su bile bolje, ali nisu uspjeli poslati loptu u mrežu, pa je samim time podjela bodova najrealniji ishod na susretu.