Hrvatski Telekom Prva liga, 35. kolo, 20.05.2019, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Marko Matoc
Rudeš
Rudeš
0:1(0:0) Slaven Belupo
Mateas Delić 78' (11m)
Slaven Belupo

Pogodak iz penala odlučio utakmicu, Slaven Belupo odnio pobjedu iz Kranjčevićeve

Petar Jenjić • ponedjeljak, 20.05.2019.

Nogometaši Slaven Belupa stigli su do sedme pobjede sezone. U sklopu 35. kola HT Prve lige slavili su u Kranjčevićevoj protiv posljednjeg Rudeša rezultatom 1:0...

U posljednjoj utakmici pretposljednjeg kola HT Prve lige nogometaši Slaven Belupa stigli su do sedme pobjede sezone. Na gostovanju kod Rudeša minimalno su slavili, a jedini pogodak stigao je iz jedanaesterca. S današnja tri boda osigurao je sedmu poziciju jer osmoplasirani Inter zaostaje pet bodova.

Kroz prvih 45 minuta nije bilo toliko prilika, kako na jednoj, tako niti na drugoj strani. Dvije su polušanse imali gosti preko Delića i Martinaga nisu bili sasvim precizni. U završnici je Rudeš mogao povesti preko Lisakoviča, ali igrač domaće momčadi nije najbolje zahvatio loptu. Udarac je bio lagana zadaća za gostujućeg čuvara mreže.

U drugom poluvremenu zagrebačka je momčad bila konkretnija, u dva je navrata ozbiljno zaprijetio Halilović, no u oba je slučaja Filipović bio na mjestu i otklonio opasnost.

Rezultat se nije mijenjao sve do 76. minute. Tada je Vuco skrivio prekršaj nad Mladenom u kaznenom prostoru, a sudac dosudio najstrožu kaznu. Siguran izvođač za Slaven Belupo bio je Delić. Do kraja susreta vidjeli smo još nekoliko dobrih prilika, ali ostalo je 0:1.

Posljednje kolo Slaven Belupo bit će domaćin Rijeci, dok će svoj prvoligaški put Rudeš zaključiti na gostovanju u Puli kod Istre 1961.