Kako su igrali Riječani: Sluga i Kvržić ključni ljudi na putu do trofeja

Jan Šneler • srijeda, 22.05.2019.

Rijeka je odigrala vrlo kvalitetnu utakmicu i došla je do trofeja osvajača Kupa. Simon Sluga i Zoran Kvržić iskočili su iz niza raspoloženih igrača...

Simon Sluga - U prvom dijelu bez posla, u nastavku sjajan. Malo pogriješio prilikom jednog ubačaja, ali osim toga besprijekoran. Obranio kazneni udarac Daniju Olmu.

Joao Escoval - Mučio se s Mislavom Oršićem, dosta težak posao imao u obrani. Prema naprijed rijetko išao. U 72. minuti skrivio kazneni udarac iako je upitno koliko je to uopće bio kazneni udarac.

Dario Župarić - Solidan u obrani, čvrst u skoku. Vrlo dobro su on i Roberto Punčec zatvarali Dinamove napadače.

Roberto Punčec - Kao i kolega na stoperskoj poziciji, malo griješio, a dobro zatvarao pristupe golu. Nisu imali lagan posao protiv Brune Petkovića i kasnije Marija Gavranovića, ali napadači Dinama nisu imali puno šansi.

Luka Capan - Na strani na kojoj je igrao i Joao Escoval, dosta posla imao s Oršićem, ali sve u svemu s obzirom na riječku taktiku, obrana je dobro odradila posao.

Domagoj Pavičić - Puno bolji od kolege iz sredine veznog reda Ivana Lepinjice. Nije imao nimalo lagan posao zbog pritiska Dinama, ali teško je govoriti o lošim stvarima kada pobijedite s 3:1.

Ivan Lepinjica - Slično kao i Domagoj Pavičić, nešto lošiji u predaji lopte, ali nije se Dinamo pretjerano naigrao u sredini. Vrlo duboko stajali i zatvarali vezni red te su stoperi Modrih bili prisiljeni na kreaciju. Izašao u 75. minuti.

Ivan Tomečak - Odličan pokušaj prije kornera koji je Rijeci donio pogodak. Vrlo borben kao uvijek, trudio se puno i definitivno jedan od boljih u redovima Rijeke.

Zoran Kvržić - Odličan u napadu, vrlo borben i opasan. Asistirao za drugi pogodak Tiboru Haliloviću, zabio pobjednički gol u 84. minuti. Definitivno najbolji igrač utakmice.

Antonio Čolak - Fenomenalno se snašao kod prvog pogotka, iskoristio grešku Petkovića i poentirao. Kasnije borben, ponekad previše žustar, ali vodio veliku bitku s Dinamovih braničima. Izašao iz igre u 83. minuti.

Tibor Halilović - Vrlo neprimjetan u prvoj polovici prvog dijela, ali u 39. minuti sjajno reagirao i zabio za 0:2. Kasnije premalo lopti imao za nešto ozbiljnije. Izašao van u 80. minuti.

Stjepan Lončar - Ušao u igru u 75. minuti. Snažan i borben, ali bez velikog učinka.

Alexander Gorgon - Ušao u 80. minuti umjesto Halilovića, ali s obzirom na igru Rijeke, nije imao previše prilika.

Jakov Puljić - Umjesto Čolaka ušao u 83. minuti, više sudjelovao u obrambenim zadacima nego u napadu.