Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo, 24.05.2019, 18:00 h, Aldo Drosina
Suci: Duje Strukan, Hrvoje Radić, Mario Pepur
2:0(0:0) Rudeš
Rudeš

Istra 1961 podigla samopouzdanje uoči kvalifikacija, Rudeš se oprostio porazom

Mihaela Bradovski • petak, 24.05.2019.

Posljednje kolo HT Prve lige otvoreno je u Puli susretom između Istre 1961 i Rudeša. Domaćin je Zagrepčane u Drugu HNL ispratio pobjedom 2:0...

Uoči kvalifikacija za HT Prvu ligu, Istra 1961 ugostila je u Puli budućeg drugoligaša Rudeš i svladala ga je s 2:0. Ova pobjeda Puljanima puno znači u podizanju samopouzdanja uoči dva susreta sa Šibenikom, dva ključna dvoboja u borbi za nastup u HT Prvoj ligi sljedeće sezone.

Domaćin je došao do sva tri boda zahvaljujući golovima u drugom poluvremenu. Prvi dio dojmom je pripao gostima, ali rezultatski se to nije osjetilo.

Istra je prva zaprijetila preko Stefana Lončara koji je bio u odličnoj poziciji, ali Picak je pročitao njegov pokušaj dok je na drugoj strani najbolju priliku imao Franko Kovačević.

U drugom dijelu Istra 1961 došla je do dva pogotka i pobjede.

U 64. minuti domaćin je stigao do vodstva kada je Rodriguez dobro pucao, Picak odbio loptu, ali samo do Danija Iglesiasa koji pogađa za 1:0.

Drugi pogodak za domaćina postigao je Markus Pavić u 92. minuti. Odlično ga je proigrao Ramon Mierez, Pavić je došao pred vrata i zabio za konačnih 2:0.

Istra 1961 sada dolazi do dvije najvažnije utakmice u sezoni, 31. svibnja igrat će u gostima u Šibeniku, a uzvrat je 3. lipnja u Puli.