Lens nakon produžetaka do finala doigravanja za Ligue 1

Mihaela Bradovski • petak, 24.05.2019.

Lens je došao na korak do plasmana u Ligue 1. U polufinalu doigravanja za najviši rang u gostima je bio bolji od Troyesa 2:1 nakon produžetaka...

Odličan posao napravili su nogometaši Lensa koji su izbacili i Troyes i došli do finala doigravanja za Ligue 1: Tamo će igrati protiv 18. momčadi ove sezone u Ligue 1.

Troyes je bio u fantastičnoj seriji, u zadnjih 14 utakmica imao je čak 11 pobjeda i tri remija, ali ovdje nije izdržao i Lens ga je svladao golom u drugom produžetku.

Gosti su već u trećoj minuti došli do vodstva golom Gomisa i držali su tu prednost sve do kaotične završnice prvog poluvremena.

Tu je dosuđen kazneni udarac za Troyes, Leca je na drugoj strani isključen, a Pele je poravnao na 1:1.

Unatoč igraču više Troyes se mučio i nije lako ulazio u prilike, a još teže bilo mu je od 67. minute kada je Martins Pereira zaradio drugi žuti karton i momčadi su brojčano poravnate.

Odluka je pala u produžecima gdje je Banza u 108. minuti doveo goste u vodstvo i u nervoznoj završnici izdržao te prošao u finale doigravanja.