Čudesna večer u Vrgorcu, Novo Vrijeme obranilo naslov prvaka

Petar Jenjić • subota, 25.05.2019.

Novo Vrijeme obranilo je naslov prvaka Hrvatske, nakon što je u trećoj utakmici prepunoj golova i preokreta, svladalo Vrgorac nakon penala...

Sjajna utakmica odigrana je sinoć u Vrgorcu gdje je do pobjede i naslova prvaka Hrvatske stiglo makarsko Novo Vrijeme Apfel. Treća utakmica finala tako je još jednom otišla na stranu prošlogodišnjeg prvaka, a gledali smo sjajan dvoboj s pregršt događanja.

U konačnici su dvoboj odlučili penali (3:2), nakon što je poslije dva produžetka bilo čak 7:7. U Vrgorcu smo vidjeli puno uzbuđenja, sjajnih poteza i golova te dobre atmosfere.

Nakon prvog poluvremena u vodstvu je bio domaćin s 3:1. Nakon što je goste u vodstvo doveo Vlado Andrijašević u osmoj minuti, slijedi preokret. Strijelci su bili Valerije Jurić i Ante Kraljević, a zatim Toni Jelavić iz akumulacije.

U samo pet minuta igre u nastavku Novo Vrijeme postiže čak tri pogotka. Smanjio je Lucas, izjednačio Marin Musinov, a Vedran Kazazić donio preokret u 25. minuti. Samo minutu kasnije Kraljević je izjednačio, a Jurić vratio vodstvo Vrgorcu u 31. minuti.

Uslijedio je novi preokret gostiju, Duje Bajrušović zabio je za 5:5, a Mate Vuković za vodstvo, no 43 sekunde prije kraja izjednačio je Luka Suton. U prvoj minuti drugog produžetka Pervan je zabio za prednost Vrgorca, ali 58 sekundi prije kraja Kazazić je osigurao gostima penale.

Junak gostiju bio je Filip Bašković koji je obranio udarce Jelavića i Jurića. Marko Odža s druge je strane obranio jedan penal, no to nije bilo dovoljno. Lucas je poentirao za pobjedu.