Domaćin slavi: Paire rutinski osvojio ATP turnir u Lyonu

Jan Šneler • subota, 25.05.2019.

U finalu ATP turnira u Lyonu, domaći tenisač Benoit Paire rutinski je slavio protiv Felixa Auger-Aliassimea i došao do trećeg naslova u karijeri...

U finalu ATP turnira u Lyonu, domaći tenisač Benoit Paire došao je do naslova svladavši četvrtog nositelja Kanađanina Felixa Auger-Aliassimea. Nakon dva seta i manje od 90 minuta igre, Paire je došao do svog trećeg naslova u karijeri.

Prvi set počeo je prilično dobro za Pairea. Već u prvom gemu imao je dvije break prilike, a dva gema kasnije uspio je doći do breaka. Do kraja seta Paire je imao još nekoliko prilika da potpuno slomi Auger-Aliassimea, ali Kanađanin se uspio obraniti. Ipak, Francuz je mirnim servisom poveo s 6:4.

U nastavku meča, Francuz je ponovno rano došao do breaka i premda je kanadski tenisač uspio nakratko vratiti izgubljeno, Paire je s još dva breaka rutinski svladao protivnika. Sa 6:3 finiširao je meč i došao do naslova.