Šibenik odlazi u doigravanje za HT Prvu ligu, Lučko ispalo iz Druge HNL

Jan Šneler • subota, 25.05.2019.

Susretima 26. kola Druge HNL završio je regularni dio sezone i poznat je prvak Varaždin koji direktno ide u HT Prvu ligu dok će Šibenik u dodatne kvalifikacije s Istrom, što se znalo i prije zadnjeg kola...

U subotu poslijepodne odigrane su utakmice posljednjeg, 26. kola Druge HNL te smo riješili sve nedoumice. Varaždin će kao prvak direktno ići u HT Prvu ligu sljedeće sezone, Šibeniku predstoje dvije utakmice doigravanja s Istrom, a s druge strane, Lučko ispada u niži rang sljedeće sezone dok ostali klubovi ostaju u Drugoj HNL, naravno osim još i Zadra koji nije dobio licencu.

Drugoplasirani Šibenik ugostio je danas drugu momčad Dinama i izvukao neriješeni ishod. Točnije, Dinamo II izvukao je remi jer je Šibenik u dva navrata vodio. Šibenčane je u vodstvo doveo Marko Bulat u 27. minuti, no već par minuta kasnije Tomislav Krizmanić izjednačuje.

Malo prije poluvremena, Vice Kendeš ponovno vraća Šibenik u vodstvo. U drugom dijelu, Dinamo II uspio je doći do izjednačenja i to autogolom Martina Vukorepe u 63. minuti.

Lučko je trebalo puno sreće u današnjim ogledima. Prije svega morali su računati na pobjedu protiv Hajduka II ili kiks Međimurja. Niti jedno se nije dogodilo, a Lučko je palo već na prvom koraku. S dva pogotka torpedirao ih je Michele Šego i donio Hajduku II tri boda te potvrdu petog mjesta na tablici. U drugom susretu, Međimurje je svladalo Zadar s 4:1 i bez većih problema ostalo u natjecanju.

Od ostalih susreta izdvojimo remi novopečenih prvoligaša i prvaka Druge HNL, Varaždina kod Sesveta te pobjedu BSK Bijelog Brda nad Kustošijom od 2:0.