Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo, 26.05.2019, 19:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 15 144

Petar Jenjić • nedjelja, 26.05.2019.

Nogometaši Dinama zaključili su sezonu pobjedom na Maksimiru protiv Hajduka s 3:1 te tako na najbolji mogući način proslavili novi naslov prvaka...

Dinamo je sezonu zaključio sa stilom, pobjedom na Maksimiru protiv Hajduka, treći puta ove sezone u četvrtoj utakmici. Momčad Nenada Bjelice tako je upisala svoju 29. pobjedu i pred domaćim navijačima proslavila naslov prvaka.

Prvo poluvrijeme bilo je vrlo izjednačeno, Dinamo je vodio s 1:0, ali je, kao i Hajduk, propustio nekoliko prilika. U nastavku susreta domaćin je kaznio gostujuće promašaje, postigao još dva gola u kratkom vremenu i riješio pitanje pobjednika.

Prvu, pravu priliku na susretu vidjeli smo u 6. minuti kada je udarac okušao Izet Hajrović, no Josip Posavec dobro je reagirao i otklonio opasnost. Nakon toga zaprijetio je Hajduk, Adam Gyurcso dobro je prošao Dilavera, izašao pred Dominika Livakovića i pucao iskosa, ali obranio je vratar Dinama.

I onda već u sljedećem napadu, u 20. minuti, Dinamo. Dobro je intervenirao Posavec nakon jednog ubacivanja i kratko je odbio loptu, međutim, obrana nije reagirala najbolje. Stigla je do Hajrovića koji ju s osam metara šalje u mrežu.

Gostujuća momčad zaprijetila je vrlo brzo te je mogla doći do izjednačenja, odlično je pucao Mijo Caktaš, ali brani Livaković. Odmah na drugoj strani, u mat poziciji bio je Hajrović, ali vratar Hajduka skinuo je čisti zicer. Sijevalo je na sve strane, a sljedeću je u 31. minuti imao Hajduk. Ubacio je oštro na peterac Andre Fomitschow, ali bila je malo prebrza za Jaira koji ju nije uspio iz blizine skrenuti u gol.

Nakon pet minuta igre u drugom poluvremenu zagrebačka momčad iskoristila je još jednu slabiju reakciju gostujuće obrane. Ardian Ismajli glavom je "prebacio" loptu za Ademija koji glavom proigrava Marija Gavranovića, a igrač Dinama iz blizine skrenuo u gol.

I odmah u 56. minuti, riješeno je pitanje pobjednika. Dani Olmo proigrao je Ademija, a ovaj uposlio Gavranovića koji šalje loptu u mrežu. Prvo je dosuđeno zaleđe, ali pogodak je ipak priznat nakon što je sudac uvidio da je donio krivu odluku.

Hajduk je zaostatak smanjio u 69. minuti nakon krasno odigrane akcije. U konačnici je Fran Tudor u prostoru proigrao Caktaša koji utrčava u šesnaesterac i šalje loptu u gol. Do kraja susreta rezultat se više nije promijenio. Tražili su gosti reakciju suca u dva navrata tražeći kaznene udarce, no Bebek se nije oglasio. Prvi puta nakon duela Jaira i Stojanovića, a nakon toga nakon igranja rukom Theophilea poslije udaraca Jradija.