Premier liga, Liga za prvaka, 10. kolo, 29.05.2019, 19:00 h
RK Zagreb 30:27 Nexe Našice
Nexe Našice

PPD Zagreb obranio naslov prvaka Hrvatske, Nexe niti blizu čuda

Mihaela Bradovski • srijeda, 29.05.2019.

Rukometaši PPD Zagreba očekivano su stigli do novog naslova prvaka Hrvatske. Uvjerljivom pobjedom u Našicama u petom kolu stavili su Nexe u tešku poziciju i u zadnjem kolu samo su potvrdili naslov prvaka...

Iako su i sami bili svjesni kako će praktički nemoguća misija svladati PPD Zagreb s više od sedam golova razlike u gostima, Našičani su obećali da će se boriti i pokušati doći do čuda. Ipak nije išlo, Zagreb je slavio s 30:27 i potvrdio novu titulu prvaka.

Tradicija se samo nastavila, PPD Zagreb nastavio je dominaciju hrvatskim rukometom i osvojio 28. naslov prvaka Hrvatske. Našičani su se dobro držali tijekom sezone, uspjeli su doći i do povijesne prve pobjede na Zagrebom i to na startu SEHA lige, ali u prvenstvu su upisali dva poraza.

U ovom zadnjem kolu Zagrebu je igrao i svaki poraz do sedam razlike, ali igrači Branka Tamšea o porazu nisu niti razmišljali već su od početka krenuli snažno i Nexeu nisu dopustili nijedno vodstvo tijekom susreta.

Zadnji put u rezultatskom egalu bili su u 18. minuti kada je Halil Jaganjac poravnao na 8:8 nakon čega kreće serija Zagreba 4:0 uz dva gola bivšeg igrača Nexea Josipa Božića Pavletića i do kraja susreta PPD Zagreb bez problema je kontrolirao situaciju na parketu.

Samo dva puta u ostatku dvoboja Nexe je uspio smanjiti na dva gola zaostatka i to u 47. minuti golom Ante Gadže za 24:22 te pet minuta prije kraja na 28:26 preko Barišića Jamana, ali bliže od toga nisu mogli.

Zagreb je slavio s 30:27 i proslavio novu dvostruku krunu, a Nexe će pokušati sljedeće sezone ponovno zaprijetiti i uzeti barem jedan trofej.

U ovoj pobjedi Zagreb su predvodili Urh Kastelic koji je na oproštaju od ovog dresa upisao 14 obrana, Ivan Sršen s devet golova i David Mandić sa sedam. Kod Nexea Moreno Car ubilježio je deset obrana, a sedam golova zabio je Gadža.