Lens i Dijon remizirali u prvom susretu borbe za Ligue 1

Jan Šneler • četvrtak, 30.05.2019.

Iako je Lens bio favorit prije današnjeg susreta, Dijon je odigrao dobru utakmicu i potpuno zasluženo stigao do remija...

Ostala je samo jedna nedoumica oko sljedeće sezone Ligue 1. Hoće li u ligi ostati Dijon ili će promociju izboriti Lens? U prvom susretu koji je večeras odigran momčadi su remizirale te će se stvari rješavati u Dijonu.

Dijon je bolje otvorio susret i imao više inicijative u prvom dijelu. Wesley Said imao je dobru prigodu u 34. minuti, ali domaći vratar uspio je obraniti njegov pokušaj i sačuvati praznu mrežu. Mreže se nisu tresle u prvom dijelu, ali već početkom nastavka Lens dolazi do vodstva.

Sve je napravio Jean-Ricner Bellegarde i vrlo lijepim udarcem pogodio za 1:0. Nije dugo prošlo, a Dijon je imao još jednu sjajnu priliku. Ponovno je u glavnoj ulozi bio Said, no ovoga puta napadača Dijona zaustavila je prečka. Iako nije došao do željenog pogotka, Said je asistirao za izjednačenje.

U 81. minuti proigrao je Chang-Hoon Kwona koji efektno zabija za konačnih 1:1. Ovo je još jedan u nizu remija ovih momčadi, a interesantno od devet prethodnih ogleda, Lens je samo u jednom slavio i to 2008. godine. Priliku za drugu pobjedu imat će u nedjelju kada se igra uzvratni susret.