Cittadella na pragu Serie A, Hellas Verona pred teškom misijom

Jan Šneler • četvrtak, 30.05.2019.

U prvom susretu finala doigravanja za Serie A, Cittadella je na svom stadionu slavila protiv Hellas Verone i došla na korak do statusa prvoligaša...

Velike stvari radi Cittadella ove sezone. Nakon što su završili sedmi u Seriji B, u doigravanju za promociju svladali su Speziju i Benevento te ih od nastupa u Seriji A dijeli još 90 minuta utakmice. Večeras su uvjerljivo slavili protiv Hellas Verone i imaju ogromne šanse za povijesni uspjeh.

Susret je bio vrlo izjednačen i Hellas Verona će svakako imati prilike na svom terenu pokušati nadoknaditi zaostatak. Ipak, večeras je Cittadella bila preciznija i bolja. Već nakon šest minuta igre, Davide Diaw je pogodio za 1:0. Prilika je bilo za obje momčadi u prvom dijelu, no rezultat se do odmora nije mijenjao.

Niti u nastavku susreta ritam nije pao, a domaći su mogli povećati vodstvo u 50. minuti, no Simone Pasa nije bio precizan. Ipak, na samom kraju susreta, heroj Cittadelle, Diaw, još je jednom lijepo pogodio i donio svojem sastavu velikih 2:0 i ogromne šanse za promociju. Sve je moglo biti riješeno već danas, no Nicholas Siega je u 85. minuti pogodio prečku.

Uzvratni susret na rasporedu je u nedjelju.