Vratarove gluposti skupo stajale Lens: Dijon ostaje u Ligue 1

Branimir Korać • ponedjeljak, 03.06.2019.

Dijon je zadržao status prvoligaša pobjedom u doigravanju protiv Lensa na svom travnjaku s 3:1. Prvi susret u Lensu završen je remijem 1:1...

Nogometaši Dijona ostaju i sljedeće sezone u Ligue 1 nakon što su svladali u uzvratnom susretu doigravanja za ostanak Lens s 3:1. U Lensu je bilo 1:1, a ovdje je pitanje posljednjeg člana Ligue 1 riješeno u drugom poluvremenu.

Sve do 71. minute Lens je još uvijek imao barem produžetke, domaćin je onda ipak poveo, a u 90. minuti stavio točku na i golom za 3:1.

U 20. minuti Dijon je došao do vodstva kada je Naim Sliti dobio loptu u prostor, došao do kaznenog prostora i zabio za vodstvo.

Lens je uzvratio u 39. minuti, nakon ubačaja iz slobodnog udarca sjajno je skočio Jean-Kevin Duverne i krasno pogodio u suprotni kut.

U drugom dijelu bilo je malo prilika, a domaćin je poveo u 71. minuti. Wesley Said iskoristio je poigravanje gostujućeg vratara Jeremyja Vachouxa, uzeo mu loptu i zabio.

Točka na i stigla je u 90. minuti, još jedna loša reakcija Vachouxa, istrčavanje i sudar sa svojim braničem, Sliti koristi taj poklon i zabija za pobjedu.