Vinogradar pobjedom proslavio naslov, Dubravi pripao dvoboj kola

Ivan Šola • ponedjeljak, 03.06.2019.

Odigrano je posljednje 34. kolo Treće HNL Zapad u kojem su više manje ostvareni očekivani rezultati. Aktualni prvak Vinogradar ostvario je najuvjerljiviju pobjedu u ovome kolu, uvjerljivi na domaćem terenu bili su i nogometaši Vrbovca, Haška i Dubrave. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti gostujuće pobjede Maksimira i Jadrana iz Poreča, dok je u golijadi Špansko bilo bolje od Jaruna teniskim rezultatom 6:4. U velikom županijskom derbiju Opatija je iznenadila Orijent i slavila s visokih 3:0. Dubrava i Orijent idu u Drugu HNL, Zagreb ispada iz treće lige, dok je najbolji strijelac Igor Prijić s rekordnih 55 pogodaka.

Za iznenađenje kola pobrinula se Opatija koja je u velikom županijskom derbiju na Kantridi svladala Orijent s visokih 3:0. Domaćini su došli u vodstvo već u osmoj minuti kada je Kristijan Flego neobranjivo poslao loptu u gostujuću mrežu za 1:0. Pitanje pobjednika riješeno je nakon sat vremena igre, igrala se 62. minuta kada je Sandro Ugrina povisio vodstvo na 2:0, a šest minuta kasnije Antonio Pejanović diže prednost na visokih 3:0. Do kraja susreta obje su momčadi imale nekoliko prigoda, ali mreže se više nisu tresle.

Za još jedno iznenađenje pobrinuo se Maksimir koji je na gostovanju na otoku Krku svladao domaćina s visokih 4:2. Igrala se 30. minuta utakmice kada je Mihovil Šutalo doveo gostujući sastav u vodstvo. Bolja igra Maksimira nastavila se i u drugom dijelu pa je tako Josip Mohač u 48. minuti povisio na 0:2. Domaćini su u 51. minuti zahvaljujući Karlu Josipoviću vratili tračak nade u pozitivan rezultat, ali su gostujući nogometaši vrlo brzo riješili pitanje pobjednika. Prvo je u 73. minuti na 3:1 povisio Josip Mohač, da bi sedam minuta kasnije zabio i Mateo Jurešić. Na samom kraju susreta Krk je preko Roberta Brdara postavio konačan rezultat utakmice 2:4.

Do očekivane pobjede stigli su nogometaši Vrbovca koji su s visokih 3:0 porazili posljednjeplasirani Zagreb. Igrala se 35. minuta kada je Domagoj Colarić doveo domaći sastav u vodstvo. Pitanje pobjednika riješeno je u 75. minuti kada je na 2:0 povisio Josip Colarić, a samo tri minute kasnije Luka Nakić šalje loptu u mrežu za konačnih 3:0.

Za najuvjerljiviju pobjedu u ovome kolu pobrinuli su se aktualni prvaci nogometaši Vinogradara koji su s visokih 5:1 deklasirali Ponikve. Prvo je poluvrijeme proteklo u izjednačenoj borbi, domaćini su u 11. minuti došli u vodstvo preko Igora Prijića, da bi gosti u 41. minuti izjednačili na 1:1 zahvaljujući Danijelu Kahlini. U nastavku susreta rezultatska neizvjesnost trajala je do zadnjih 15 minuta kada su domaćini potopili goste. Prvo je u 76. minuti Stipan Banić zabio za 2:1, da bi u samoj završnici zabio Matija Čakarun, a svoj hattrick upotpunio Igor Prijić za konačnih 5:1.

Zanimljiva utakmica odigrana je na Pešćenici gdje su domaći nogometaši upisali 15. prvenstvenu pobjedu svladavši Zagorec iz Krapine 3:1. Gosti su do prednosti stigli već u trećoj minuti preko Matije Smrekara, ali su domaćini golovima Vid Krajačića i Alena Fulira do kraja poluvremena preokrenuli rezultat u svoju korist. Pitanje pobjednika riješeno je u 55. minuti kada je iz kaznenog udarca David Kos postavio konačan rezultat utakmice 3:1.

Nogometaši Jadrana ostvarili su veliku pobjedu u Novigradu gdje su u županijskom derbiju u samoj završnici preokrenuli rezultat protiv istoimenog domaćina. Igrala se 40. minuta kada je domaćine u vodstvo nakon lijepe akcije doveo Dino Dukađin. U nastavku susreta mreže su mirovale sve do same završnice kada gosti rade veliki preokret. Prvo je u 85. minuti Stefan Ilić zabio za 1:1, da bi u 90. minuti pogodak vrijedan sva tri boda postigao Goran Tomić za konačnih 1:2.

U dvoboju kola nogometaši Dubrave ostvarili su 24. prvenstvenu pobjedu svladavši na Klaki nakon preokreta Kurilovec 4:2. Gosti su odlično ušli u utakmicu te su već u sedmoj minuti preko Maksa Slunjskog došli u vodstvo, a devet minuta kasnije Luka Sedlaček povećao je prednost na 2:0. Ipak domaćini su se do kraja poluvremena uspjeli vratiti u susret zahvaljujući Marinu Mudražiji koji je postigao dva zgoditka za 2:2. Igrala se 53. minuta utakmice kada je Tin Džaferović zabio za totalni preokret Dubravaša, a pitanje pobjednika riješeno je na isteku sat vremena igre kada je konačan rezultat utakmice 4:2 postavio Filip Hodak.

Nesvakidašnja utakmica odigrana je na Jarunu gdje su gledatelji mogli vidjeti čak deset pogodak u pobjedi Španskog nad istoimenim domaćinom 6:4. U vrlo zanimljivoj utakmici gosti su došli u vodstvo u osmoj minuti preko Marina Tabakovića. Na isteku pola sata igre domaćini su iz kaznenog udarca zahvaljujući Marku Tadiću izjednačili na 1:1, a do kraja poluvremena Špansko je golovima Marina Tabakovića i Marka Novokmeta povisilo prednost na 3:1. Odmah na početku drugog dijela domaćini su smanjili kada je grešku u gostujućoj obrani iskoristio Goran Konjević, a u 64. minuti za poravnanje za 3:3 zabio je Arijan Ačkar. Gosti u 68. minuti ponovno dolaze u vodstvo drugim zgoditkom Novokmeta, ali domaćini sedam minuta kasnije preko Nenada Hercega vraćaju stvari na početak 4:4. Ipak u završnici utakmice Špansko je prelomilo susret, prvo je u 79. minuti Ante Stanić zabio za 4:5, da bi dvije minute kasnije konačan rezultat utakmice 4:6 postavio Vlaho Veneti.

Do 17. prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Trnja koji su na domaćem terenu teže od očekivanog svladali Dugo Selo 2:1. Mreže su mirovale sve do 67. minute kada je Tomas Vukadin doveo domaćine u vodstvo, a šest minuta kasnije Ivan Marko Gašparac povisio je prednost na 2:0. Na samom kraju susreta Emanuel Benković postigao je utješni pogodak za konačnih 2:1.