Vodeni sportovi

Jug CO preokrenuo protiv BPM-a i izborio utakmicu za peto mjesto

Petar Jenjić • petak, 07.06.2019.

Vaterpolisti Juga svladali su BPM Sport Management u prvoj utakmici razigravanja od petog do osmog mjesta na završnom turniru Lige prvaka...

Poslije poraza od Ferencvaroša, vaterpolistima Juga preostala je borba za peto mjesto. Na pola puta do toga Jugaši su stigli današnjom pobjedom protiv BPM Sport Management rezultatom 11:8.

Prvi gol vidjeli smo tek nakon sedam minuta igre kada je talijanska momčad poentirala. Nastavio je BPM s boljom igrom i u drugoj dionici u kojoj je imao i vodstvo od 4:1. Međutim, uslijedila je serija Juga od 4:0 na krilima Lorena Fatovića i Hrvoja Benića.

U nastavku susreta BPM je uspio doći do poravnanja na 5:5, ali u vodstvo više nije. Jug je pet minuta prije kraja utakmice poveo s 8:5, a prednost je sačuvao do isteka vremena.

Hrvoje Benić i Loren Fatović predvodili su Jug s po četiri postignuta pogotka. Najbolji je kod talijanske momčadi bio Jacopo Alesiani s tri gola.

Za peto mjesto igrat će protiv AN Brescije sutra s početkom u 16:30 sati.