Vodeni sportovi

Poraz Pro Recca u finalu prije finala, Olympiakos ide u borbu za titulu

Mihaela Bradovski • subota, 08.06.2019.

Olympiakos i Ferencvaros sastat će se u finalu vaterpolske Lige prvaka. Olympiakos je u polufinalu bio bolji od Pro Recca, a Ferencvaros je izbacio Barcelonetu...

Sjajan polufinalni dvoboj odigrali su Pro Recco i Olympiakos, a favorizirani Talijani na kraju su upisali poraz 12:11. Grci su u zadnjih 40 sekundi došli do pobjede krasnim pogotkom od vratnice i tako proslavili prolaz u finale Lige prvaka.

Bolje su i krenuli u susret te su već nakon manje od pet minuta igre vodili s 4:1 te stavili pro Recco u probleme. Prednost su bez problema održavali, u zadnjoj minuti prvog poluvremena još uvijek su vodili s tri razlike (8:5) da bi s dva gola Di Fulvija i jednim Mandića Pro Recco krajem druge i početkom treće dionice došao na 8:8.

Olympiakos je imao spreman odgovor i ponovno se odvojio na 11:8 uoči vrlo nervozne završnice treće dionice kada su do kraja susreta isključeni na jednoj strani Di Fulvio i Dobud (treće isključenje), a na drugoj strani Obradović i Mylonakis.

Bolje je Pro Recco odradio zadnju dionicu i ponovno se vratio golovima Bukića, Ivovića i Aicardija, no 38 sekundi prije kraja Konstantinos Genidounias zabija za pobjedu 12:11.

Josip Pavić kod Olympiakosa upisao je osam obrana, tri gola zabio je Ioannis Fountoulis, dva Paulo Obradović i jedan Andro Bušlje. Kod Pro Recca Marko Bijač također je bio na osam obrana, tri gola zabio je Aleksandar Ivović, dva Luka Bukić i jedan Nikša Dobud.

Iako je Barceloneta krenula s 2:0 te imala i 7:5 pet i pol minuta prije kraja, Ferencvaros je ipak slavio i prošao u finale. Prvi put na susretu poveo je tri i pol minute prije kraja te mirno priveo susret kraju.

Serija Mađara 4:0 u zadnjih pet i pol minuta odvela ih je do pobjede, a trostruki strijelac u tom, preokretu bio je Denes Varga.

Varga je dotad imao šut 0/4, no bio je najbolji kada je to bilo najvažnije, a vrlo dobar bio je i Soma Vogel na golu s 13 obrana. Kod poraženih Alvaro Granados također je zabio tri gola, ali uz šut 3/11.