Vekić prokockala vodstvo u drugom setu pa pregazila Jakupović u trećem

Petar Jenjić • srijeda, 12.06.2019.

Donna Vekić uspješno je odradila prvo kolo WTA turnira u Nottinghamu gdje je svladala srpsku tenisačicu Dalilu Jakupović u tri seta...

Moglo je brže i lakše, no pobjeda se piše Donni Vekić. Hrvatska tenisačica u prvom kolu WTA turnira u Nottinghamu igrala je protiv Dalile Jakupović koju je svladala u tri seta.

Vekić je slavila sa 6:2, 6:7, 6:0 nakon sat i 49 minuta igre. Bio je to njihov prvi međusobni dvoboj, a u drugom kolu igrat će protiv bolje iz dvoboja Paquet - Raina.

Jako dobro igrala je hrvatska tenisačica tijekom prvog seta u kojem je stigla do dvostrukog breaka. Jedan je njena protivnica uspjela vratiti, no Vekić ponovno oduzima servis i set zaključuje sa 6:2.

Činilo se kako će u drugom setu sve uspjeti riješiti. Dva je puta oduzela servis protivnici i povela s 3:0, no Jakupović dolazi do 3:3. Nakon toga Vekić je napravila još jednom break, no Srpkinja je uspjela izboriti tie-break u kojem je slavila sa 7:5.

Međutim, u posljednjem setu nije bilo problema za hrvatsku tenisačicu koja ga je dobila bez izgubljenog gema.