EP 2020. kvalifikacije, skupina 2, 6. kolo, 16.06.2019, 18:00 h
Hrvatska
Hrvatska 28:19 Belgija

Hrvatski rukometaši otišli na odmor visokom pobjedom protiv Belgije

Mihaela Bradovski • nedjelja, 16.06.2019.

Rukometna sezona i službeno je okončana nakon što su odigrane i posljednje reprezentativne utakmice u ovoj sezoni. Hrvatska je tako lakoćom svladala Belgiju i učvrstila prvu poziciju u skupini...

Hrvatska rukometna reprezentacija pobjedom u Švicarskoj u prošlom kolu potvrdila je prvo mjesto u skupini i već tada bilo je jasno kako će na Europsko prvenstvo otići kao prvoplasirana iz svoje grupe.

Zadnje kolo protiv Belgije trebalo je samo odraditi, Belgijci su ionako najlošija reprezentacija u skupini te je Lino Červar dao odmor onim najistaknutijima.

Sam dvoboj nije obilovao nikakvom neizvjesnosti, Hrvatska je i s dobrim dijelom B momčadi rutinski održavala prednost i na kraju je glatko slavila.

Već do poluvremena sve je bilo jasno, Hrvatska je na odmoru imala vodstvo 15:9 te je već tada imala pobjedu u rukama.

U nastavku susreta posao je rutinski odrađivan, Červar je dosta rotirao i pružio je priliku i nekim novim imenima. Završilo je 28:19 što dovoljno pokazuje kolika je razlika u kvaliteti ovdje bila.

Filip Ivić u hrvatskim redovima skupio je 11 obrana, a po pet golova zabili su Luka Mrakovčić i David Mandić.

Kod Belgije Jef Lettens obranio je 12 lopti dok je Bartosz Kedziora bio najefikasniji s četiri gola.