Hrvatska ženska nogometna reprezentacija ubilježila uvjerljivu pobjedu protiv Bugarske

hns.family • ponedjeljak, 17.06.2019.

Hrvatske reprezentativke odigrala su prvu od dvije prijateljske utakmice s Bugarskom te slavile s uvjerljivih 6:0. Po dva zgoditka postigle su Conjar i Rudelić...

Pod vodstvom izbornika Mate Prskala, izabrana vrste Hrvatske pružila je odličnu partiju u prvom od dva prijateljska susreta s reprezentacijom domaćina Bugarske u nacionalnom nogometnom centru Bojana.

Hrvatska je, naime, pobijedila rezultatom 6:0, a prvi je pogodak Conjar postigla već u trećoj minuti dvoboja. U 22. i 49. minuti precizna je bila Rudelić, a Conjar svoj drugi pogodak, hrvatski četvrti, postiže u 54. minuti.

Konačni su rezultat postavile Šalek u 59. te kapetanica Landeka u 65. minuti utakmice.

Hrvatska svoj drugi okršaj s bugarskim reprezentativkama ima na rasporedu u ponedjeljak, 17. lipnja, s početkom u 18:30 sati na istom mjestu, u kampu smještenom u sofijskom predgrađu.

Bugarska - Hrvatska 0:6 (0:2)
Prijateljska utakmica, NC Bojana, Sofija.

Strijelci: 0:1 - Conjar (3'), 0:2 - Rudelić (22'), 0:3 - Rudelić (49'), 0:4 - Conjar (54'), 0:5 - Šalek (59'), 0:6 - Landeka (65')

Hrvatska:Bačić, Dujmenović (44' Spajić), Nevrkla, Horvat (56' Jelenčić), Conjar (56' Šalek), Bošnjak (71' Balog), Rudelić, Landeka, Dujmović (46' Bakalar), Bukač (71' Lucić), Žigić. Izbornik: M. Prskalo.