EP 2019. (U21), skupina A, 1. kolo, 16.06.2019, 21:00 h
Italija (U21) 3:1 Španjolska (U21)
Španjolska (U21)

Španjolci nisu iskoristili sjajan start, Italija preokretom do pobjede

Branimir Korać • nedjelja, 16.06.2019.

Kao što se i očekivalo, mladi Talijani i Španjolci ponudili su puno toga. Vrlo dobra utakmica na kraju je završila pobjedom Italije 3:1...

Dani Olmo i njegovi Španjolci nisu uspjeli upisati pobjedu protiv Italije. U vrlo dobrom susretu borbeni Talijani slavili su s 3:1.

Olmo nije dobio priliku, ostao je na klupi iako ostaje dojam da je imao što za pokazati u ovom susretu, posebno nakon što su Talijani krenuli po preokret i ostavljali dosta prostora.

Počelo je idealno za Španjolce nakon što je Dani Ceballos fantastično pogodio s nekih 18-19 metara, gađao je suprotni kut i pogodio.

Italija nije briljirala u prvom poluvremenu, ali je ipak došla do poravnanja. U 36. minuti Federico Chiesa prošao je lijevom stranom i onda praktički iz mrtvog kuta zabio za poravnanje.

Chiesa je bio vrlo raspoložen i imao je priliku i na startu drugog dijela, ali ovaj put nije bio precizan, no nakratko, u 64. minuti zabija za 2:1.

Bila je to lijepa akcija Talijana, Cutrone se borio za loptu u 16 metara, ona na kraju dolazi do Chiese koji mirno zabija.

Deset minuta prije kraja Italija dolazi do preokreta. Nakon prekršaja u 16 metara dosuđen je kazneni udarac za Italiju, izveo ga je Lorenzo Pellegrini za konačnih 3:1.

Italija je tako napravila veliki korak prema prolazu u nokaut fazu, a Španjolska dolazi u tešku situaciju.