Copa America 2019., skupina B, 1. kolo, 16.06.2019, 21:00 h, Rio de Janeiro, Maracana, gledatelja: 19.196
Katar

Paragvaj ispustio pobjedu protiv Katarana, Azijci se krasnim golovima vratili iz dva gola minusa

Mihaela Bradovski • nedjelja, 16.06.2019.

U susretu prvog kola skupine B Copa Americe Paragvaj je odigrao 2:2 protiv Katara. Imao je Paragvaj vodstvo 2:0, ali nije ga sačuvao...

Derlis Gonzalez
46'
18
Richard Sanchez
79'
7
Juan Iturbe
83'
Karim Boudiaf
88'

Felix Sanchez

Paragvaj je ispustio veliku priliku za tri boda, praktički ih je imao u džepu, ali nije izdržao i Katar se vratio te stigao do boda.

Azijci su se predstavili u dobrom svjetlu i pokazali su da su sve ozbiljnija reprezentacija koja neće biti kanta za napucavanje na Svjetskom prvenstvu za tri godine kojem će biti domaćin.

Susret nije mogao bolje početi za Paragvaj koji je poveo već u četvrtzoj minuti, a strijelac je bio veteran Oscar Cardozo iz kaznenog udarca.

Katar nije potonuo nakon primljenog gola i pokušavao je doći do poravnanja. Imao je dovoljno prilika, jednu od njih katarski napadači su propustili na nevjerojatan način kada su zasmetali jedan drugom i doslovno s metra udaljenosti nisu ugurali loptu u praznu mrežu.

Odmah na startu drugog dijela Paragvaj, točnije Cardozo, još jednom šalje loptu u mrežu, no pogodak nije priznat zbog zaleđa. Zato je onaj pet minuta kasnije kada Derlis Gonzalez fantastičnim udarcem s više od 20 metara pogađa za 2:0.

Gonzalezov pogodak bio je krasan, ali onaj Alija Almoeza za 2:1 bio je remek djelo. Krasno je pogodio sam gornji suprotni kut plasiranim udarcem.

Katar se potpuno vraća u utakmicu golom nakon krasne akcije i igre sve od prve. Uspio je Khoukhi zabiti za 2:2 i tako osigurati bod sbojoj momčadi.