Duvan Zapata 86'
Kolumbija

Messi i društvo otvorili Copa Americu porazom od Kolumbije

Branimir Korać • nedjelja, 16.06.2019.

20 godina čekala je Kolumbija na pobjedu protiv Argentine na velikom natjecanju i dočekala ju je. Slavila je prvi put nakon Copa Americe 1999. godine, ovaj put bila je bolja s 2:0...

Rodrigo De Paul
46'
15
Guido Pizarro
67'
19
Matias Suarez
79'
Roger Martinez
14'
16
Jefferson Lerma
64'
7
Duvan Zapata
81'
Carlos Queiroz

Nastavljaju se frustracije za Lionela Messija koji s Argentinom nikako ne može doći do velikih rezultata kao s Barcelonom. Ovo je još jedna prilika da uzme veliki trofej, ali ako se po jutru dan poznaje, mogao bi još malo sjediti u čekaonici.

Naime u Salvadoru je Argentina igrala protiv Kolumbije i upisala je poraz 2:0 unatoč dominaciji koju je imala u drugom dijelu susreta. Bila je bolji protivnik, ali nije to znala iskoristiti i Kolumbija ju je kaznila u zadnjih 20 minuta.

U prvom poluvremenu igralo se borbeno, ali Argentina je tu bila prilično oprezna te je zaigrala otvorenije tek u drugom dijelu. Imala je prilika, ali nije to bio neki luđački pritisak koji bi stavio Davida Ospinu na velike muke.

Kolumbija je u prvom dijelu izgledala smislenije i kvalitetnije, a nije ju potresao niti gubitak Luisa Muriela koji je napustio igru već u prvih 15 minuta zbog ozljede te ga je zamijenio Roger Martinez.

Upravo Martinez doveo je Kolumbiju u vodstvo u 71. minuti kada je prošao čuvara na rubu kaznenog prostora i onda sjajnim i neobranjivim udarcem u suprotni kut zabio za 1:0.

U završnici je u igru umjesto Falcaa ušao Duvan Zapata i odmah je pokazao da je on najbolji kolumbijski napadač. Pet minuta nakon ulaska u igru, poslije niskog ubačaja Lerme krasno se zavukao između dvojice čuvara i onda poslao loptu u mrežu.

Kolumbija je do prvog gola bila u podređenom položaju, činilo se da će Argentina biti ta koja će povesti, ali ono što Messi i društvo nisu uspjeli napraviti, napravili su Kolumbijci.