Copa America 2019., skupina A, 1. kolo, 15.06.2019, 21:00 h, Porto Alegre, Arena do Gremio

Branimir Korać • subota, 15.06.2019.

Iako je završio bez pogodaka, Venezuela i Peru odigrali su zanimljivu utakmicu u prvom kolu skupine A Copa Americe. Peru je u zadnjih 20 minuta imao igrača više, ali nije to iskoristio...

Darwin Machis
69'
20
Ronald Hernandez
77'
18
Yeferson Soteldo
84'
Edison Flores
46'
14
Andy Polo
67'
18
Andre Carrillo
88'
Ricardo Gareca

Venezuela i Peru u Porto Alegreu podijelili su bodove, odigrali su bez pogodaka. U zanimljivom dvoboju pobjednika nije bilo, a prilika za pogotke bilo je na obje strane.

Peruanci su imali inicijativu i više su napadali, međutim Venezuela se dobro branila i opasno prijetila u tranziciji.

Već u sedmoj minuti lopta je završila u mreži kada je odbijena do Christofera Gonzaleza, on odlično puca i zabija za činilo se vodstvo. Međutim sudac je zatražio pomoć VAR-a i dobro da je to učinio s obzirom da je bilo zaleđe.

U završnici prvog dijela još jedna dobra prilika za Peruance, međutim Christian Cueva nije nadmudrio vratara Farineza.

Na poluvremenu je u svlačionici postao Cueva koji je ranije zaradio jedan udarac, a Venezuela je na startu drugog dijela bila blizu gola. Slobodan udarac dosuđen je u dobroj poziciji, pucao je Rondon, ali malo neprecizno.

15 minuta prije kraja Venezuela ostaje s igračem manje. Neoprezno je na protivničkoj polovici startao Luis Mago i zasluženo je zaradio drugi žuti karton.

S igračem više Peru je uspio stvoriti samo jednu baš izglednu priliku, no Flores je nije iskoristio.