Copa America 2019., skupina A, 1. kolo, 15.06.2019, 02:30 h, Estádio do Morumbi (Sao Paulo), gledatelja: 47.260

Petar Jenjić • subota, 15.06.2019.

Na otvaranju Copa Americe do pobjede je stigao domaćin Brazil koji je s tri pogotka u drugom poluvremenu srušio otpor Bolivije...

Gabriel Jesus
65'
19
Everton
81'
10
Willian
84'
Diego Wayar
59'
11
Leonardo Vaca
64'
19
Rodrigo Ramallo
75'
Eduardo Villegas

Noćas je krenula nova Copa America na stadionu Morumbi u Sao Paulu. Turnir je, kako i priliči, otvorio domaćin koji je za protivnika imao Boliviju. Nakon sporijeg prvog poluvremena, Brazil je u nastavku ubacio u brzinu više te došao do pobjede od 3:0.

Vrlo slabo bilo je prvo poluvrijeme u kojem nismo vidjeli golove. Kao što se i moglo očekivati, Selecao je dominirao, više pokušavao, no ostao je na samo jednom udarcu u okvir u prvih 45 minuta.

I onda na početku nastavka se otvorilo. Tek što je lopta krenula s centra, a Brazil prema naprijed, igrač Bolivije igrao je rukom u kaznenom prostoru. Nakon pregledavanja snimke dosuđena je najstroža kazna, a siguran izvođač bio je Philippe Coutinho.

Samo nekoliko minuta kasnije domaćin je podebljao vodstvo, u ulozi asistenta bio je Roberto Firmino koji pronalazi Coutinha, a ovaj glavom skreće loptu u mrežu za svoj drugi gol na susretu.

Do kraja utakmice brazilska je reprezentacija postigla još jedan pogodak. U 85. minuti, tek četiri minute nakon ulaska u igru, Everton se izborio za prostor na rubu šesnaesterca i krasnim udarcem matirao protivničkog vratara.