EP 2019. (U21), skupina A, 1. kolo, 16.06.2019, 18:30 h
Poljska (U21) 3:2 Belgija (U21)

Krenulo Europsko prvenstvo do 21 godine: Poljska na startu svladala Belgiju

Branimir Korać • nedjelja, 16.06.2019.

Odličan dvoboj na startu Europskog prvenstva do 21 godine. Iako je Belgija u susret protiv Poljske ušla kao blagi favorit, upisala je poraz 3:2...

Poljaci su se pokazali vrlo učinkovitima, nisu imali toliko prilika kao Belgijci, ali su ih znali realizirati. Otvaranje je ponudilo dobar nogomet i najavilo kako bi mogli uživati ovo ljeto i u nastupima mladih reprezentacija. Još ako Hrvatska bude dobro igrala...

Belgija je snažno krenula u utakmicu i već u prvih 15 minuta jednom zatresla okvir gola Poljske, a onda i povela. U 16. minuti nakon ubačaja s lijeve strane, Aaron Iseka Leya došao je do lopte u petercu i samo je skrenuo u mrežu.

Kratko je trajalo slavlje Belgije. Već deset minuta kasnije Poljaci dolaze do poravnanja. Szymon Zurkowski pucao je s više od 20 metara, nije to bio snažan udarac, vratar je ostao na krivoj nozi i lošom intervencijom pomogao Poljacima da povedu.

U drugom dijelu vrlo brzo Poljska je došla do potpunog preokreta. U 53. minuti nakon ubačaja iz kornera Krystian Bielik bio je najviši u skoku i glavom šalje loptu u mrežu.

Belgija je nakon toga pritisnula i tražila poravnanje, ali primila je novi pogodak. Sjajan posao napravio je Zurkowski koji je odlično prošao braniča i onda gurnuo loptu za natrčalog Sebastiana Szymanskog koji zabija za 3:1.

Dion Cools nakon kornera je uspio samnjiti na 3:2 u 84. minuti, ali više od toga nije išlo.