4:0 Ekvador
Ekvador

Urugvaj brzo riješio pitanje pobjednika i pregazio Ekvadorce

Branimir Korać • ponedjeljak, 17.06.2019.

U susretu prvog kola skupine C Copa Americe Urugvaj je u Belo Horizionteu pregazio Ekvador s 4:0. Puno bolji Urugvajci nisu dopustili Ekvadoru nikakvu šansu, a malo ih je i mogao imati s obzirom da je od 24. minute igrao s igračem manje...

Gaston Pereiro
64'
14
Lucas Torreira
75'
15
Federico Valverde
81'
Pedro Pablo Velasco
29'
7
Romario Ibarra
46'

Hernan Dario Gomez

Urugvaj je opravdao ulogu favorita u susretu protiv Ekvadora koji je teško stradao i zasluženo je poražen s 4:0. Već u prvom poluvremenu pala su tri gola i Ekvador je ostao s igračem manje te je bilo izvjesno tko će u ovom dvoboju do pobjede.

Iako su bili u rezultatskom zaostatku, Ekvadorci praktički nisu niti pokušavali doći do pogotka, ono malo prilika što se i moglo ukazati, urugvajska obrana očistila je bez većih problema.

Već u šestoj minuti Urugvaj je stigao do vodstva krasnim pogotkom Nicolasa Lodeira. Izvrsno ga je proigrao Luis Suarez, Lodeiro krasno prima loptu, vara čuvara i onda pogađa u suprotni kut.

U 24. minuti novi problemi za Ekvador. Jose Quinteros zbog visoko podignute ruke i igranja laktom zaradio je prvo žuti karton, a nakon konzultacije s VAR-om sudac mijenja odluku i pokazuje mu izravan put u svlačionicu.

S igračem više prvo je u 33. minuti atraktivnim golom iz voleja Edinson Cavani povisio na 2:0 da bi u 44. minuti Suarez nakon kornera iz blizine poslao loptu u mrežu za 3:0.

U drugom poluvremenu Urugvaj je bez problema održao visoko vodstvo i stigao je do još jednog pogotka i to zahvaljujući nespretnoj reakciji Artura Rafaela Mine Mieze koji je odbijenu loptu poslao u svoju mrežu.

Urugvaj tako kreće na očekivan način, glatkom pobjedom protiv Ekvadora koji je bio potpuno bezopasan i nije imao nikakve šanse.