Borna Ćorić uspješno krenuo u obranu naslova u Halleu

Petar Jenjić • utorak, 18.06.2019.

Borna Ćorić pobjedom je otvorio ATP turniru u njemačkom Halleu, u prvom je kolu bio bolji od Španjolca Jaumea Munara u dva seta...

Po obranu naslova na ATP turniru u Halleu krenuo je Borna Ćorić koji je u prvom kolu za protivnika imao Jaumea Munara, igrača kojeg je prije dva mjeseca svladao na Mastersu u Monacu s 2:1 u setovima.

Ovoga puta, hrvatski tenisač nešto je lakše došao do pobjede. Završilo je 7:6, 6:3 nakon sat i 27 minuta igre, a u drugom ga kolu čeka Joao Sousa s kojim se još nije susretao.

Vrlo izjednačen bio je prvi set u kojem nijedan tenisač nije previše davao na svom servisu. U osmom gemu Munar je uspio doći do 15:40 na Ćorićev servis, no četvrti nositelj uspio se izvući, a zatim i izboriti tie-break. U 13. igri hrvatski je tenisač dominirao, izgubivši samo dva poena.

Do prve i posljednje break šanse četvrti je nositelj stigao u drugom setu. Kod vodstva 2:1 poveo je s 30:40 i odmah ju uspio iskoristiti. Do kraja meča bez većih je problema sačuvao prednost.