Copa America 2019., skupina B, 2. kolo, 19.06.2019, 23:30 h, Sao Paulo, Estádio do Morumbi

Branimir Korać • četvrtak, 20.06.2019.

U prvom susretu drugog kola skupine B Copa Americe Kolumbija je igrala protiv Katara i upisala je pobjedu 1:0. Do nje je stigla vrlo teško i uz dosta muke...

Santiago Arias
46'
9
Radamel Falcao
64'
14
Luis Diaz
75'
Karim Boudiaf
66'
17
Ahmed Moein
84'

Felix Sanchez

Kolumbijci su se itekako namučili na putu do pobjede protiv Katara. Očekivao se lakši posao, međutim Katarani su pružili snažan otpor i natjerali su Kolumbiju na puni angažman.

Ovo je Kolumbijcima druga pobjeda nakon što su na startu bili bolji od Argentine i sa šest bodova nakon dva kola osigurali su prvo mjesto u skupini uoči četvrtfinala.

Kolumbijci su ovaj put odlučili krenuti od prve minute bez Radamela Falcaa koji iza sebe ima lošu sezonu, a i nije se proslavio u prošlom susretu. Priliku je dobio Duvan Zapata, napadač koji je briljirao ove sezone, a upravo Zapata na kraju je donio i pobjedu Kolumbiji.

Gol za pobjedu zabio je u 86. minuti kada je James Rodriguez sjajno ubacio u kazneni prostor, a Zapata bio najviši u skoku i glavom poslao loptu u suprotni kut.

Katar je pružio odličan otpor, bio je potpuno ravnopravan, ali nije izdržao, Kolumbija je na kraju ipak stigla do zaslužene pobjede.

Ona je sigurna na prvom mjestu, a tko će uz nju dalje, ostaje potpuno otvoreno do zadnjeg kola.