Afrički kup nacija, skupina D, 1. kolo, 23.06.2019, 16:30 h, Kairo, Al Salam Stadium

Jan Šneler • nedjelja, 23.06.2019.

U prvom kolu Afričkog kupa nacija, Maroko je tek u smiraju susreta uspio doći do tri boda protiv slabašne Namibije...

Sofiane Boufal
58'
8
Karim El Ahmadi
70'
13
Khalid Boutaïb
78'
Marcel Papama
64'
17
Itamunua Keimuine
80'
8
Willy Stephanus
87'
Ricardo Mannetti

U teškoj skupini u kojoj se nalazi Maroko, pobjeda protiv Namibije u prvom kolu bila je imperativ. Podsjećamo u skupini se još nalaze Obala Bjelokosti i Južna Afrika. Ipak, bez obzira na status favorita, Maroko nije lako stigao do tri boda.

U oba poluvremena Maroko je bio bolja momčad. U prvom dijelu, veliku priliku imao je Nabil Dirar već nakon desetak minuta, ali vratar Namibije otklonio je opasnost. U nastavku susreta igrao je samo Maroko. Pritisnuli su opako Marokanci, nizali prilike i udarce, ali do vodstva nisu stigli.

Ipak, negdje je moralo puknuti jer se Namibija isključivo branila. U 89. minuti, nakon jednog slobodnog udarca, Itamunua Keimuine dosta nespretno je išao izbiti loptu i pogodio je vlastitu mrežu. Maroko je tako došao do važna tri boda, a Namibija na kraju zasluženo izgubila.