Copa America 2019., skupina C, 3. kolo, 25.06.2019, 01:00 h, Belo Horizonte, Mineirao

Branimir Korać • utorak, 25.06.2019.

U zadnjem kolu skupine C Copa Americe Japan i Ekvador odigrali su 1:1 i oprostili se od natjecanja. Pobjeda je i jednima i drugima značila prolazak u četvrtfinale, ali na kraju se dogodio remi što je razveselilo Paragvajce...

Ayrton Preciado
46'
20
Andres Chicaiza
74'
16
Antonio Valencia
83'
Ayase Ueda
66'
20
Hiroki Abe
82'
9
Daizen Maeda
88'
Hajime Moriyasu

Nakon što su Paragvajci kiksali protiv "Kolumbije B", činilo se da će im pasti u vodu dobri nastupi i remiji s Brazilom i Peruom, ali pomogli su im Ekvador i Japan koji su odigrali 1:1. I jedni i drugi trebali su pobjedu za prolaz, a Paragvaj je navijao za onaj treći ishod i on se i dogodio.

Oba pogotka postignuta su u prvom poluvremenu, a u drugom dijelu Ekvador je bio bolji protivnik te se činilo da je bliže pobjedi. Međutim Japan se dobro obranio i zadržao remi koji mu na kraju nije previše značio.

Japan je prvi došao do pogotka i to već u 15. minuti kada je Shoya Nakajima nakon ispucane lopte od strane vratara, došao do nje, približio se na 20-ak metara i poslao je u nebranjenu mrežu.

Ekvador je izjednačio 20 minuta kasnije. Prvi pokušaj obranio je japanski vratar Kawashima, ali odbijena lopta došla je na nekoliko metara od gola do Angela Israela Mene Delgada koji mirno pogađa za konačnih 1:1.

Poznati su tako i parovi četvrtfinala. U prvom četvrtfinalu u četvrtak se sastaju Brazil i Paragvaj, dan kasnije igraju Venezuela i Argentina te Kolumbija i Čile dok se u zadnjem četvrtfinalu u subotu sastaju Urugvaj i Peru.