Ostali sportovi

Sjajni Tomislav Pucar osvojio brončanu medalju i osigurao Tokio!

Petar Jenjić • srijeda, 26.06.2019.

Hrvatski stolnotenisač Tomislav Pucar osvojio je brončanu medalju na Europskim igrama u Minsku, u borbi za treće mjesto svladao je Kou Leeja u pet setova...

Odlične vijesti stižu iz Minska s Europskih igara gdje je do brončane medalje stigao stolnotenisač Tomislav Pucar koji je s 4-1 u setovima bio bolji od Kou Leeja, Kineza koji nastupa za Ukrajinu.

Hrvatski stolnotenisač tako je okrunio odlično odrađen turnir. U polufinalu je Timo Boll jednostavno bio prejak, ali zato je protiv Leeja pokazao kvalitetu više i zasluženo stigao do pobjede te osigurao nastup na Olimpijskim igrama.

Prvi set Pucar je lakoćom razbio protivnika, prepustivši mu tek dva poena. Uzvratio je Lee s 11:9 u sljedećem setu te poravnao rezultat, međutim, do kraja nije uspio doći do prilike da ugrozi hrvatskog igrača.

Pucar je treći set tijesno dobio s 11:9, u četvrtom je slavio nešto mirnije s 11:7, da bi posljednji set bio kao i prvi. Potpuno je pregazio protivnika u posljednjem, u kojem mu je prepustio samo dva poena.