Osijek poražen u dvosatnoj provjeri protiv Cluja

Branimir Korać • srijeda, 26.06.2019.

Nogometaši Osijeka odigrali su prijateljsku utakmicu u Leobenu protiv Cluja i upisali su poraz 2:1. Igralo se dva puta po 60 minuta, a Rumunji su na kraju bili uspješniji...

Osijek nije uspio slaviti protiv rumunjskog prvoligaša, upisao je poraz 2:1. Susret je odigran u trajanju od dva puta po 60 minuta pa su obojica trenera dobili više prilike za isprobati određene stvari.

Osječani su prvi morali po loptu u mrežu i to u 17. minuti kada je Damjan Đoković, bivši igrač Rijeke, poslao loptu u mrežu.

Primljeni pogodak nije demoralizirao Osječane kpoji su došli do poravnanja u 29. minuti. Prvi pogodak u dresu Osijeka nakon povratka u klub postigao je Vedran Jugović odličnim udarcem izvana.

Ubrzo nakon postignutog gola Jugović je proigrao Mirka Marića koji puca s ruba kaznenog prostora i pogađa vratnicu.

U posljednjim trenucima prvog poluvremena Cluj je došao do novog vodstva. Kapetan Ciprian Deac ubacio je u kazneni prostor gdje je do lopte došao Valentin Costache i zabio za 2:1.

U drugom dijelu bilo je ponešto prilika na obje strane, Rumunji su pogodili i okvir gola, ali rezultat se nije mijenjao. Prijateljska utakmica:
Osijek - Cluj 1:2 (2×60 minuta)

Osijek: Malenica, Gutieri, Majstorović, Šutalo, Šorša, Žaper, Jugović, Pilj, Talys, Bočkaj i Marić. (Još su igrali: Ivušić, Škorić, Šimunec, Lončar, Grgić, Marin, Mioč, Kleinheisler, Lopa, Špoljarić, Mance, Kamenar, Ćosić, Dugandžić, Soldić, Todoroski.)