Dinamo u Gornjoj Radgoni do pobjede protiv Austrije Klagenfurt

Branimir Korać • utorak, 02.07.2019.

Dinamo je odigrao prijateljsku utakmicu protiv Austrije iz Klagenfurta i slavio s 2:0. Susret je odigran u Gornjoj Radgoni, mjesto održavanja je u posljednji trenutak promijenjeno zbog nevremena koje je pogodilo Sloveniju...

Nakon poraza od Cracovije u prvoj pripremnoj utakmici u Sloveniji, Dinamo je drugu odradio protiv Austrije iz Klagenfurta i upisao je pobjedu 2:0. Lagana pobjeda Modrih izborena je golovima u drugom poluvremenu, a tijekom cijelog susreta hrvatski prvak bio je bolja momčad.

Razlika u kvaliteti bila je očita, Dinamo je dominirao, ali nije mogao do pogotka. U prvom dijelu najbliži golu bio je u 38. minuti kada je Oršić ubacio, a Gavranović glavom poslao loptu u vratnicu.

U drugom dijelu Dinamo je ipak došao do golova, postigao je dva i na kraju upisao 2:0 pobjedu.

Na ulasku u drugo poluvrijeme Hajrović je opalio iz velike udaljenosti, austrijski vratar kratko je odbio loptu, samo do Gavranovića koji ovaj put iz blizine zabija za 1:0.

Sredinom drugog dijela Modri dolaze i do drugog pogotka i to zahvaljujući odličnom ubačaju Hajrovića, najviši u skoku bio je Gvardiol koji glavom šalje loptu u mrežu.

Desetak minuta prije kraja Arijan Ademi dobrim udarcem zatresao je vratnicu, no više promjena nije bilo i Dinamo je odnio pobjedu 2:0 uz solidan nastup koji će zadovoljiti Bjelicu.

Dinamo: Livaković, Stojanović, Theophile, Dilaver (od 46. Gvardiol), Leovac (od 82. Šitum), Ademi, Gojak (od 82. Gjira), Hajrović (od 74. Đurasek), Petković, Oršić (od 82. Marin), Gavranović (od 69. Baturina).