Dinamo utrpao deset golova slovenskom drugoligašu

Branimir Korać • srijeda, 03.07.2019.

Raspucani Dinamo upisao je svoju najuvjerljiviju pobjedu na ovim pripremama, svladao je slovenskog drugoligaša Dekane s visokih 10:0...

Danas nije lako zabiti niti pet golova nekom trećeligašu, a kamoli deset drugoligašu što su Modri uspjeli protiv slovenskih Dekana. Dinamo je nastupio bez onih igrača koji su startali dan ranije protiv Austrije iz Klagenfurta, a oni, uvjetno rečeno, iz drugog plana bili su vrlo raspucani i raspoloženi.

Dekani nisu imali nikakve šanse i bilo je samo pitanje s koliko razlikom će Modri slaviti. Završilo je s dvoznamenkastim brojem golova u mreži domaćina i visokom pobjedom hrvatskog prvaka.

Prva dva gola djelo so Damiana Kadziora koji je zabio u 19. i 22. minuti, kod tog drugog gola Modrih možda je postojao prekršaj Atiemwena u rubnoj situaciji, no u krajnju ruku bio je čvršći u borbi za loptu s domaćim braničem.

Do kraja prvog dijela u strijelce se upisao i Komnen Andrić i to iz kaznenog udarca nakon prekršaja nad raspoloženim Marinom.

U drugom dijelu totalni raspad Dekana. Marin je odmah zabio za 4:0, a nakon sat vremena igre poslije lijepe akcije u strijelce se upisao i Baturina.

Kako je dvoboj odmicao, tako su i Slovenci sve više padali pa je tako Andrić s još tri gola od 71. do 80. minute odveo Dinamo do 8:0, Majer je kopirao njegov posljednji pogodak podignuvši na 9:0, a točku na i stavio je Ćuže vrlo lijepom reakcijom u situaciji jedan na jedan.

Dinamo je bio dobar, efikasan i Nenad Bjelica može biti vrlo zadovoljan nakon ovog dvoboja. Zanimljivo bila je to četvrta utakmica Modrih na pripremama i četvrti put pratila ih je kiša.

Dinamo: Horkaš (od 46. Josipović), Šitum, Lešković, Perić, Gvardiol (od 60. Baturina), Gjira, Ćuže, Atiemwen (od 46. Đurasek), Kadzior, Marin (od 60. Majer), Andrić