Univerzijada: Hrvatska u posljednjoj četvrtini slomila Meksiko

Sportnet, Petar Jenjić • ponedjeljak, 08.07.2019.

Hrvatska košarkaška reprezentacija na Univerzijadi je stigla do pobjede protiv Meksika sa 71:68 te tako ostaje u borbi za plasman od 9. do 12. mjesta...

Hrvatska reprezentacija na Univerzijadi u talijanskom Napulju slavila je protiv Meksika sa 71:68 (15-18, 20-14, 12-20, 24-16). Pobjedom protiv meksičke reprezentacije Hrvatska ostaje u borbi za plasman od 9. do 12. mjesta, dok će Meksiko tražiti sreću od 13. do 16. mjesta.

U utakmici se više puta izmjenjivalo vodstvo, na odmor nakon prvog poluvremena Hrvatska je otišla s prednošću od 35:32, da bi u posljednju dionicu ušli s minus pet (52:47).

Posljednjih su deset minuta hrvatski igrači ubacili najveći broj poena što se četvrtina tiče, dok reprezentacija Meksika više nije imala snage za jaču obranu te je utakmica završila pobjedom Hrvatske na 71:68.

Mateo Čolak predvodio je Hrvatsku s 15 poena, tri asistencije i dvije blokade, a po 14 poena su postigli David Škara (osam skokova, po dvije asistencije i blokade) i Ivan Vučić koji je dodao 12 skokova, četiri asistencije, dvije osvojene lopte.

Sljedeća utakmica je na rasporedu u utorak, 9. srpnja u 20,00 sati protiv domaće Italije.