Ivo Karlović poražen u dva tijesna tie-breaka na startu Newporta

Petar Jenjić • ponedjeljak, 15.07.2019.

Ivo Karlović poražen je na samom početku ATP turnira u američkom Newportu, u dva tie-breaka do pobjede je stigao Argentinac Guido Andreozzi...

Newport je godinama bio jedan od turnira na kojima je Ivo Karlović dolazio daleko. Dva je puta bio finalist, a jednom ga je i osvojio, no ove godine poražen je odmah na startu turnira.

Kao šestog nositelja porazio ga je Argentinac Guido Andreozzi koji je slavio u dva tie-breaka nakon nešto manje od dva sata igre. Bio je to njegov prvi međusobni dvoboj.

Tijekom prvog seta vidjeli smo tek dvije break lopte, koje su ujedno bile i prilike za set. Imao ih je Andreozzi, no obje je spasio hrvatski tenisač. Kod 6:5 u tie-breaku imao je set loptu, no Argentinac dobiva tri poena zaredom, a time i set.

Jednu set loptu imao je hrvatski tenisač kod vodstva 5:4 u drugom setu, no nije ju iskoristio. Ovoga puta 13. igra bila je još izjednačenija. Karlović je spasio jednu meč loptu, Andreozzi jednu set loptu, no drugu priliku za meč nije.