Dva poraza U-18 Hrvatske protiv vršnjaka iz Crne Gore

Sportnet, Petar Jenjić • ponedjeljak, 15.07.2019.

Uoči početka Europskog prvenstva do 18 godina, hrvatska reprezentacija odmjerila je snage s vršnjacima iz Crne Gore koji su dva puta izašli kao pobjednici...

Hrvatska juniorska reprezentacija u sklopu priprema za Europsko prvenstvo upisala je poraze od Crne Gore rezultatima 84:67 i 78:73.

13. srpnja:
Hrvatska – Crna Gora 67:84 (19-30, 17-18, 20-20, 12-16)

Hrvatska otvara utakmicu polaganjem Lovre Gnjidića, no Crna Gora preuzima kontrolu i radi seriju od 11 poena za 11:2 tri minute nakon početka utakmice.

Do kraja prve dionice razlika u rezultatu se povećala do 19:30, a izabranici Milana Karakaša do kraja utakmice igraju ravnopravno s vršnjacima iz Crne Gore, no ne uspijevaju stvoriti prednost koja bi ju dovela do izjednačenja.

Matej Rudan ubacio je 18 poena uz šest skokova, dok je statistički najefikasniji bio Lovro Gnjidić s 11 poena, četiri skoka, četiri asistencije i tri osvojene lopte. Ivan Gulin dodao je 14 poena.

Jovan Kljaić za Crnu Goru zabio je 22 poena i dodao šest asistencija.

14. srpnja:
Hrvatska – Crna Gora 73:78 (17-21, 19-10, 17-18, 20-29)

U drugoj utakmici mogla se vidjeti puno odlučnija Hrvatska. U prvoj četvrtini su ponovno poveli Crnogorci, najprije tricom Feđe Pejovića, a kasnije i do 15:9 te je hrvatska klupa tražila time-out koji je urodio rezultatskim plodom. U drugoj četvrtini hrvatski su se junori pregrupirali, odradili čvrstu obranu, dozvolili Crnoj Gori tek deset poena i na veliki odmor otišli s prednošću 36:31.

Ipak, u posljednjoj četvrtini ponestalo je snage i Crna Gora prelazi u vodstvo. Deset sekundi do kraja, pri rezultatu 76:70, Filip Paponja ubacuje tricu za 76:73 no odmah potom radi osobnu pogrešku nad Feđom Pejovićem koji ubacuje oba slobodna bacanja za konačnih 73:78.

Ovaj se put najefikasnijim pokazao Sandro Rašić sa 17 poena, šest skokova i četiri osvojene lopte. Matej Rudan ubacio je 14 poena (6 skokova), Matej Bošnjak 13 koševa, a Lukša Buljević deset poena.

Kod Crne Gore ponovno je najbolji bio Jovan Kljajić s 25 poena.