HT Prva liga, 1. kolo, 20.07.2019, 19:00 h, Rujevica
Suci: Dario Bel (Osijek), Goran Perica (Šibenik), Hrvoje Radić (Split)
Matija Kolarić 22'
Varaždin

Rijeka predvođena raspoloženim Murićem slomila otpor Varaždina

Branimir Korać • subota, 20.07.2019.

Rijeka je u prvom kolu HT Prve lige ugostila povratnika u najviši rang Varaždin i svladala ga je s 2:1. Strijelac oba pogotka bio je Robert Murić koji je tako sjajno otvorio novu sezonu...

Igor Bišćan nije bio zadovoljan u kakvom stanju se Robert Murić pojavio na pripremama nakon Europskog prvenstva do 21 godine, no Murić se od tog dolaska podignuo što je potvrdio i krasnim golovima protiv Varaždina.

Varaždin se pokazao u solidnom izdanju i stvorio je dosta problema domaćinu, ali nije bilo dovoljno. Ako je Murić na jednoj strani krasno zabijao, ništa manje lijep nije bio niti gol Matije Kolarića u mreži Prskala.

Rijeka je povela vrlo rano. Već u sedmoj minuti Murić je krasnim solo prodorom nanizao nekoliko igrača Varaždina, došao pred gol i zatim pogodio mrežu Nevistića.

U nastavku susreta Rijeka je pokušala doći do drugog pogotka, ali i Varaždin do poravnanja te nakon nekoliko poluprilika na obje strane u 22. minutu dolazi do drugog pogotka.

Ovaj put lopta je završila u mreži Prskala, loptu je dobio Kolarić na rubu kaznenog prostora, odlično je opalio i poravnao na 1:1.

Do kraja prvog dijela nije bilo velikih prilika i na poluvrijeme se otišlo s tih 1:1.

U drugom poluvremenu ponovno Murić dolazi u prvi plan. Ovaj put u 57. minuti izvodi slobodan udarac s 20-ak metara i sjajno zabija za 2:1.

Do kraja susreta igralo se borbeno, ali su izostale velike prilike, ostalo je tih 2:1 za rezultatski dobar početak sezone Riječana.