Visok poraz hrvatskih juniora od Slovenije

Sportnet, Petar Jenjić • ponedjeljak, 22.07.2019.

Hrvatska reprezentacija do 18 godina upisala je visok poraz od vršnjaka iz Slovenije u prijateljskoj utakmici...

Slovenski su juniori sigurnije ušli u utakmicu od hrvatskih vršnjaka – nakon ni minutu i pol igre već je 7:0 i hrvatska klupa traži time-out. Rezultat je došao i do 13:0 prije nego li se Hrvatska prenula, a zatišje je prekinuo Karlo Lukačić tricom.

Ipak, prva četvrtina završava s dvoznamenkastom razlikom od 25:14, a ni druga četvrtina nije donijela preokret pa se na veliki odmor odlazi s 43:29 za Sloveniju.

Najbolju igru Hrvatske vidjeli smo u trećoj dionici, no izabranici Milana Karakaša do kraja utakmice ne uspijevaju doći do šanse za preokret utakmice koja završava s 92:68 za domaćina.

Najefikasniji u hrvatskim redovima je bio Matej Bošnjak s 11 poena, šest skokova i jednom blokadom, a slijedili su ga Sandro Rašić i Ivan Gulin s po deset poena.

Kod Slovenaca se istaknuo Gregor Glas sa 16 poena, četiri skoka i četiri asistencije.

Utakmica protiv Slovenije je bila posljednja pripremna utakmica naše reprezentacije za U18 Europsko prvenstvo koje se održava od 27. srpnja do 4. kolovoza u Grčkoj.